Eutelsat i Intelsat podpisują umowę multiorbitalną

dodano: 2023-03-09 12:15 | aktualizacja: 2023-03-09 15:47
autor: Janusz Sulisz | źródło: Eutelsat

Eutelsat Oneweb Intelsat logo 3x 360px Zawarto bardzo ważną umowę francuskiego operatora satelitarnego Eutelsat z innym dużym operatorem Intelsat. Eutelsat podpisał wieloorbitową umowę z Intelsatem w celu ulepszenia rozwiązań łączności w Europie, na Bliskim Wschodzie i na Pacyfiku, w tym usług OneWeb. Do tego podano informację, że dwie marcowe misje OneWeb 17 i 18 umożliwią globalny zasięg sieci. Starty 9 marca i 15 marca 2023 r.
 


Intelsat Eutelsat plus Oneweb logo 3x 760px


W ramach tej nowej, 7-letniej umowy o wartości wielu milionów euro i stopniowym wprowadzaniu aktywów w 2023 r., z wykorzystaniem satelitów  Eutelsat o dużej przepustowości (HTS) w paśmie Ku, w tym niedawno wyniesionego satelity Eutelsat 10B i konstelacji OneWeb, Intelsat będzie w stanie zaoferować rozwiązania łączności w powietrzu, na lądzie i morzu.

Ta umowa cementuje proponowaną umowę dotyczącą satelity Eutelsat 10B, ogłoszoną wcześniej w październiku 2019 r. pomiędzy Eutelsat i Gogo Commercial Aviation, przejętą przez operatora Intelsat w 2020 r. Nowa umowa dotycząca pojemności dodaje rozwiązanie OneWeb LEO (low-earth orbit) do większej części floty satelitów GEO operatora Eutelsat, w tym satelity Eutelsat 172B, Eutelsat 10B i przyszły Flexsat, tworząc wyjątkową ofertę hybrydową, która zapewni operatorowi Intelsat zwiększone możliwości łączności.

Klienci na całym świecie będą mogli korzystać z bezproblemowej, wszechobecnej usługi łączności możliwej dzięki połączeniu zasobów GEO i LEO trzech podmiotów: flot satelitów GEO obu operatorów Eutelsat i Intelsat w połączeniu z przełomową siecią satelitów LEO operatora OneWeb, w którym udziały ma Eutelsat.

Cyril Dujardin, GM/Connectivity Business Unit w Eutelsat i Ben Griffin, wiceprezes ds. mobilności w OneWeb, powiedzieli:

- Eutelsat i OneWeb są dumne ze współpracy, która zapewnia Intelsat najlepsze rozwiązania w zakresie łączności. To prawdziwie hybrydowe podejście toruje drogę do kompleksowych rozwiązań w zakresie łączności dla wszystkich zainteresowanych stron, czy to w powietrzu, na morzu, czy na ziemi. W sumie zapewni klientom to, co najlepsze z obu światów w zintegrowanym, płynnym podejściu.


Źródło: eutelsat.com
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

679 zł Więcej...