Skylink szykuje platformę streamingową Canal+

dodano: 2023-03-15 20:11
autor: RO | źródło: parabola.cz

Focus Sat skylink canal+ platforma 360px.jpg Jaromír Glisník, członek zarządu M7 Group, operatora platform satelitarnych Skylink i freeSAT w Czechach i na Słowacji, udzielił czeskiemu portalowi Parabola.cz interesującego wywiadu na temat bieżących zmian i planów na najbliższą przyszłość. Ciekawe jest to, że operator Skylink pracuje nad usługą przesyłania strumieniowego pod marką CANAL+.

skylink z reklamy platforma 760px.jpg


CANAL+ jest coraz bardziej widoczny w Czechach i na Słowacji. Za cel stawia umocnienie linearnej oferty telewizyjnej dzięki kanałom Canal+ Sport i Canal+ Action oraz zwiększenie swojej pozycji jako dostawcy treści nielinearnych.

Planowany serwis streamingowy pod szyldem CANAL+ zapewni dostęp do atrakcyjnej wideoteki i transmisji kanałów telewizyjnych Canal+ Sport i Canal+ Action. Usługę będzie można subskrybować osobno, a to oznacza, że nie będzie wymagany abonament platformy satelitarnej Skylink lub internetowej Skylink Live TV. Możliwe, że usługa znajdzie się w ofertach konkurencyjnych operatorów jako opcja dodatkowa.

Przygotowania nad platformą streamingową Canal+ są już u szczytu i start projektu ma nastąpić "wkrótce".

Ponadto M7 Group chce uruchomić usługi CANAL+ na Węgrzech i w Rumunii, ale do tego jest potrzebna współpraca z innymi operatorami. Negocjacje trwają, choć trudno określić, kiedy zostaną zakończone.

Źródło: parabola.cz
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

675 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

259 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...