Platforma streamingowa ARD, ZDF, ProSieben, Sat.1 i RTL?

dodano: 2023-03-25 22:47
autor: RO | źródło: digitalfernsehen.de

ProSieben RTL Sat 1 ZDF Dyrektor generalny ProSiebenSat.1, Bert Habets, zaproponował wspólną usługę przesyłania strumieniowego dla treści pochodzących od nadawców publicznych i prywatnych w Niemczech. - Konkretnie mam na myśli współpracę w celu stworzenia platformy, której ludzie mogliby zaufać, powiedział Habets w środę, 22.03 na sympozjum władz medialnych w Berlinie.

RTL Sat 1 ZDF ARD


Platforma streamingowa ARD, ZDF, ProSieben, Sat.1 i RTL: Idealne rozwiązanie czy zamek w chmurze?

To nie będzie łatwe zadanie. Na rynku streamingowym istnieje duża konkurencja. To wielkie wyzwanie, ale jednocześnie wielka szansa dla ProSiebenSat.1 i dla całej branży medialnej, twierdzi Habets. Nadawcy prywatni i publiczni mają obecnie własne biblioteki multimedialne i platformy, za pośrednictwem których można strumieniować treści.

Habets: Przejęcie Joyn stworzyło warunki.
Podstawą scentralizowanej oferty cyfrowej było pełne przejęcie przez ProSiebenSat.1 platformy Joyn. - Teraz rozwój usługi przesyłania strumieniowego "Made in Germany" leży w naszych rękach. Pozycjonujemy Joyn jako ogólnodostępnego dostawcę transmisji strumieniowej dla całej rodziny, mówi.

Problem tkwi z integracją RTL, który każe sobie płacić za usługę przesyłania strumieniowego. Jak na ironię, pracując w RTL na podobnym stanowisku, Habets był przeciwny jakiejkolwiek formie współpracy, którą teraz oferuje. Współpraca z ProSieben wydawała mu się zbyt skomplikowana. Jednak prawie 4 lata później, siedząc na drugim końcu stołu, widzi to zupełnie w innym świetle.

Nie chodzi o konkurencję między nadawcami prywatnymi i publicznymi, ale o wspólną walkę z "zalewem dezinformacji", dodaje.

Źródło: digitalfernsehen.de
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

269 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...