Oceany w czerwcu w Polsat Viasat Nature

dodano: 2023-05-11 18:19
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat Nature W czerwcu br. kanał telewizyjny Polsat Viasat Nature poleca swoim widzom taki program jak „Epoka lodowcowa: zamrożony świat” (sezon 1.), w ramach pasma „Oceaniczne niedziele” takie produkcje jak „Dziki Atlantyk”, „Atlantyk: rok z życia zwierząt” (sezon 1.), „Na ratunek zwierzętom z Pacyfiku” i „Planeta rekinów” (sezon 1.), a w ramach pasma „Tydzień z wulkanami” takie programy jak „Yellowstone: bomba zegarowa”, „Śpiące olbrzymy: wulkany Europy”, „Nasza nieprzewidywalna planeta” i „Wulkany: niszczyciele i twórcy”.

Polsat Viasat Nature


Czerwiec 2023 roku w ofercie kanału Polsat Viasat Nature:

„Oceaniczne niedziele”:
emisja: w niedziele (od 4 czerwca br.) o 15:00
W czerwcu br. kanał Polsat Viasat Nature zaprasza widzów na kilka programów o oceanach naszej planety. Stacja zacznie od serii „Dziki Atlantyk”, która ukaże widzom surową i nieokiełznaną potęgę tego oceanu. Potem widzowie obejrzą nowy program, zatytułowany „Atlantyk: rok z życia zwierząt” - widzowie będą mogli obserwować dzikie zwierzęta żyjące w oceanie i wokół niego. Widzowie wyprawią się także na Ocean Spokojny i jego wspaniałe rafy koralowe: widzowie przyjrzą się ludziom, którzy ruszają „Na ratunek zwierzętom z Pacyfiku” (więcej tutaj). Kanał zaprasza także na premierę serii pod tytułem „Planeta rekinów”, aby poznać z bliska życie tych wyjątkowych drapieżników (więcej tutaj).

„Oceaniczne niedziele”:
„Atlantyk: rok z życia zwierząt” („Atlantic: A Year In The Wild”)
emisja: w niedziele (od 4 czerwca br.) o 15:00

Ocean Atlantycki jest ogromny, dziki i bezlitosny; rozciąga się od Antarktydy na południu do Arktyki na północy, od wybrzeży obu Ameryk na zachodzie po Afrykę i Europę na wschodzie. Zajmuje 20 procent powierzchni Ziemi. Jego nieodparta potęga kształtuje lądy; przetrwanie w dzikim oceanie i w świecie wokół niego wymaga ogromnej wytrwałości i siły. Ten program to historia narodzin i śmierci, walki i przetrwania w rejonach, w których Atlantyk spotyka się z Europą, a ląd z morzem. Widzowie zobaczą cztery odcinki, z których każdy dokumentuje inną porę roku na Atlantyku i w jego okolicach, ukazując żyjące tam zwierzęta. Każda pora roku to nowe wyzwania dla żywych stworzeń - wszystkie muszą być twarde i odporne, jeśli chcą przetrwać.

„Epoka lodowcowa: zamrożony świat” („Ice Age: A Frozen World”)
emisja: w soboty (od 10 czerwca br.) o 19:45

Przyrodnik i odkrywca Steve Backshall oraz prezenterka programów przyrodniczych Michaela Strachan zabierają widzów w podróż w czasie do epoki lodowcowej. Jak zapowiada nadawca, ta trzyczęściowa seria odkrywa przed widzami tajemnice epoki lodowcowej i pokazuje, w jaki sposób ukształtowała ona świat, w którym obecnie żyjemy. Widzowie zobaczą, jak na świecie pojawiły się wielkie bestie, od mamutów włochatych po machajrodony; widzowie poznają historię walki Dawida z Goliatem, czyli homo sapiens z neandertalczykami; widzowie dowiedzą się także, że - paradoksalnie - globalne ocieplenie może doprowadzić do kolejnej epoki lodowcowej.

„Oceaniczne niedziele”:
„Planeta rekinów” („Planet Shark”)
emisja: w niedziele (od 11 czerwca br.) o 16:05

Rekiny to jedne z najstarszych i najsprawniejszych drapieżników, jakie kiedykolwiek żyły na Ziemi. Jest ich ponad 500 gatunków, dominują w oceanach na całej planecie - od tropików po bieguny, od powierzchniowych wód otwartego oceanu po głębiny. Co pozwoliło tym niezwykłym zwierzętom odnieść tak oszałamiający sukces ewolucyjny? Dziś naukowcy zaczynają lepiej poznawać ich tajemnice. Nowo odkryte gatunki - także te, które żyją w najbardziej ekstremalnych środowiskach - i dopiero niedawno poznane zachowania umożliwiają zupełnie nowe spojrzenie na te wspaniałe i fascynujące drapieżniki.

„Tydzień z wulkanami”:
emisja: od poniedziałku do piątku (od 26 czerwca br.) o 21:00
Kanał Polsat Viasat Nature zaprasza na „Tydzień z wulkanami”. Jak zapewnia nadawca, dzięki tym programom widzowie będą mogli zobaczyć z bliska te fascynujące, choć bardzo niebezpieczne zjawiska geologiczne. Stacja zaprasza na premierę filmu „Śpiące olbrzymy: wulkany Europy”, który opowiada o aktywnych wulkanach na Starym Kontynencie. Seria „Nasza nieprzewidywalna planeta” opowiada nie tylko o wulkanach, ale także o huraganach i ogromnych powodziach. Z kolei „Wulkany: niszczyciele i twórcy” to próba ukazania nie tylko zniszczeń, ale także piękna związanego z erupcjami wulkanów. Widzowie dowiedzą się także, że pod Yellowstone leży jeden z największych super wulkanów na Ziemi, a jego wybuch mógłby mieć katastrofalne skutki nie tylko dla Ameryki, ale także dla całego świata. O tym opowie kolejny premierowy program, zatytułowany „Yellowstone: bomba zegarowa”.

„Tydzień z wulkanami”:
„Yellowstone: bomba zegarowa” („Yellowstone: America's Ticking Bomb”)
emisja: w poniedziałek, 26 czerwca br. o 21:00

W historii naszej planety wiele razy dochodziło do wybuchów super wulkanów - jak dotąd jednak wszystkie one wydarzyły się w czasach, w których na Ziemi nie było jeszcze ludzi. Jeden z najpotężniejszych wulkanów na Ziemi znajduje się w Stanach Zjednoczonych Ameryki, pod Yellowstone. Powstał przed dwoma miliardami lat, a z badań i wykopalisk wiadomo, że wybuchał mniej więcej co 700 tysięcy lat. A gdyby wulkan Yellowstone wybuchł dzisiaj? Jakie byłyby konsekwencje dla całej ludzkości? Możliwe, że duża część kontynentu północnoamerykańskiego zostałaby kompletnie zniszczona, a życie na Ziemi zmieniłoby się na setki lat. Czy naukowcy są w stanie przewidzieć zagrożenie w tym jednym z najpiękniejszych, ale też potencjalnie najniebezpieczniejszych miejsc na świecie? Jak zapowiada nadawca, eksperci wyjaśnią widzom różne możliwe scenariusze tego, co czeka nas w przyszłości.

„Tydzień z wulkanami”:
„Śpiące olbrzymy: wulkany Europy” („Sleeping Giants: Europe's Restless Volcanoes”)
emisja: we wtorek, 27 czerwca br. o 21:00

W całej Europie drży ziemia. Erupcja wulkanu Cumbre Vieja na hiszpańskim archipelagu Wysp Kanaryjskich w 2021 roku i Eyjafjallajökull na Islandii w 2010 roku przypominają nam, że na Starym Kontynencie wciąż jeszcze zachodzą zjawiska wulkaniczne. Ich konsekwencje - społeczne, ekonomiczne czy środowiskowe - mogą okazać się katastrofalne dla całej populacji. Naukowcy wiedzą, że nie ma żadnego powodu, dla którego w Europie nie miałyby występować kolejne erupcje wulkaniczne podobne do tych, które miały miejsce w przeszłości. Pytanie tylko, kiedy i gdzie nastąpi kolejna. Jak zapowiada nadawca, ten dokument to prawdziwe geologiczne śledztwo. Jego twórcy spróbują odpowiedzieć na kluczowe pytanie: „Czy Europa może ponownie doświadczyć potężnej, prawdziwie niszczycielskiej erupcji wulkanicznej?”.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

479 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

369 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...