„Warszawianka” - oficjalny zwiastun [wideo]

dodano: 2023-06-06 10:22
autor: Karolina Dobrowolska | źródło: SkyShowtime

Warszawianka SkyShowtime Borys Szyc SkyShowtime zaprezentowało zwiastun i plakaty postaci pierwszego polskiego serialu oryginalnego – „Warszawianka”. Pierwsze dwa odcinki zadebiutują w serwisie 19 czerwca, a kolejne w każdy poniedziałek. Serial liczy jedenaście czterdziestominutowych odcinków.

Borys Szyc Warszawianka SkyShowtime


„Warszawianka” opowiada o tragikomicznych losach czterdziestoletniego playboya Franka Czułkowskiego aka „Czuły” – w tej roli Borys Szyc – miejskiej legendy, która nieustająco walczy z rzeczywistością, próbując uchwycić sens własnego istnienia we współczesnym świecie.

Czuły to postać głęboko złożona – nieodpowiedzialny imprezowicz, seryjny uwodziciel i jednocześnie przyjaciel wszystkich. Na co dzień otaczają go najciekawsze postaci miasta. Rodzice Franka Czułkowskiego (zagrani przez Krystynę Jandę i Jerzego Skolimowskiego) mają burzliwe relacje zarówno z synem, jak i między sobą.

Elka (Maja Pankiewicz) to najlepsza przyjaciółka Czułego, która towarzyszy mu we wszystkich życiowych wzlotach i upadkach. Sanczo (Piotr Polak) to kompan, z którym Franek często bez pamięci zatraca się w Warszawie.

Gryzelda (Marianna Zydek) jest sercem Warszawskiej – miejsca na mapie stolicy, które należy do Czułego i gdzie bawią się najciekawsze postaci miasta.

Dzięki Zośce (Zofia Wichłacz) twórczość Czułego i Warszawa znów nabierają kolorów, a on łapie życiową równowagę.

Nina (Milena Goździela) to ukochana córka Czułego, która jako jedyna potrafi sprowadzić go na ziemię. Przy niej Franek czuje jednocześnie szczęście i dręczące go poczucie winy.

Serial SkyShowtime Original „Warszawianka” wyreżyserowany został przez Jacka Borcucha na podstawie scenariusza Jakuba Żulczyka. Autorem zdjęć jest Piotr Uznański. W rolę głównego bohatera serialu wcielił się Borys Szyc. W pozostałych rolach wystąpili: Krystyna Janda, Jerzy Skolimowski, Ilona Ostrowska, Piotr Polak, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Zofia Wichłacz, Paulina Gałązka, Jan Peszek, Maja Pankiewicz, Marianna Zydek, Jakub Wieczorek, Marta Ścisłowicz, Tomasz Włosok, Marcin Januszkiewicz i Milena Goździela.
 
Elka - Maja Pankiewicz
Gryzelda - Marianna Zydek
Matka - Krystyna Janda
Nina - Milena Goździela
Ojciec - Jerzy Skolimowski
Sanczo - Piotr Polak
Zosia - Zofia Wichłacz

Producentką serialu jest Izabela Łopuch, a producentem liniowym Andrzej Besztak.

Serial realizowany w Polsce ze wsparciem finansowym na podstawie Ustawy o Finansowym Wspieraniu Produkcji Audiowizualnej, przyznanym przez Polski Instytut Sztuki Filmowej ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 

Serwis SkyShowtime dostępny jest poprzez aplikację SkyShowtime na urządzeniach z systemem Apple iOS i Android, tvOS, Android TV, Google Chromecast, LG TV oraz Samsung, a także bezpośrednio na stronie www.skyshowtime.com. Miesięczny abonament SkyShowtime kosztuje 24,99 zł, serwis oferuje także bezpłatny siedmiodniowy okres próbny.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

209 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...