„Warszawianka” - oficjalny zwiastun [wideo]

dodano: 2023-06-06 10:22
autor: Karolina Dobrowolska | źródło: SkyShowtime

Warszawianka SkyShowtime Borys Szyc SkyShowtime zaprezentowało zwiastun i plakaty postaci pierwszego polskiego serialu oryginalnego – „Warszawianka”. Pierwsze dwa odcinki zadebiutują w serwisie 19 czerwca, a kolejne w każdy poniedziałek. Serial liczy jedenaście czterdziestominutowych odcinków.

Borys Szyc Warszawianka SkyShowtime


„Warszawianka” opowiada o tragikomicznych losach czterdziestoletniego playboya Franka Czułkowskiego aka „Czuły” – w tej roli Borys Szyc – miejskiej legendy, która nieustająco walczy z rzeczywistością, próbując uchwycić sens własnego istnienia we współczesnym świecie.

Czuły to postać głęboko złożona – nieodpowiedzialny imprezowicz, seryjny uwodziciel i jednocześnie przyjaciel wszystkich. Na co dzień otaczają go najciekawsze postaci miasta. Rodzice Franka Czułkowskiego (zagrani przez Krystynę Jandę i Jerzego Skolimowskiego) mają burzliwe relacje zarówno z synem, jak i między sobą.

Elka (Maja Pankiewicz) to najlepsza przyjaciółka Czułego, która towarzyszy mu we wszystkich życiowych wzlotach i upadkach. Sanczo (Piotr Polak) to kompan, z którym Franek często bez pamięci zatraca się w Warszawie.

Gryzelda (Marianna Zydek) jest sercem Warszawskiej – miejsca na mapie stolicy, które należy do Czułego i gdzie bawią się najciekawsze postaci miasta.

Dzięki Zośce (Zofia Wichłacz) twórczość Czułego i Warszawa znów nabierają kolorów, a on łapie życiową równowagę.

Nina (Milena Goździela) to ukochana córka Czułego, która jako jedyna potrafi sprowadzić go na ziemię. Przy niej Franek czuje jednocześnie szczęście i dręczące go poczucie winy.

Serial SkyShowtime Original „Warszawianka” wyreżyserowany został przez Jacka Borcucha na podstawie scenariusza Jakuba Żulczyka. Autorem zdjęć jest Piotr Uznański. W rolę głównego bohatera serialu wcielił się Borys Szyc. W pozostałych rolach wystąpili: Krystyna Janda, Jerzy Skolimowski, Ilona Ostrowska, Piotr Polak, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Zofia Wichłacz, Paulina Gałązka, Jan Peszek, Maja Pankiewicz, Marianna Zydek, Jakub Wieczorek, Marta Ścisłowicz, Tomasz Włosok, Marcin Januszkiewicz i Milena Goździela.
 
Elka - Maja Pankiewicz
Gryzelda - Marianna Zydek
Matka - Krystyna Janda
Nina - Milena Goździela
Ojciec - Jerzy Skolimowski
Sanczo - Piotr Polak
Zosia - Zofia Wichłacz

Producentką serialu jest Izabela Łopuch, a producentem liniowym Andrzej Besztak.

Serial realizowany w Polsce ze wsparciem finansowym na podstawie Ustawy o Finansowym Wspieraniu Produkcji Audiowizualnej, przyznanym przez Polski Instytut Sztuki Filmowej ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 

Serwis SkyShowtime dostępny jest poprzez aplikację SkyShowtime na urządzeniach z systemem Apple iOS i Android, tvOS, Android TV, Google Chromecast, LG TV oraz Samsung, a także bezpośrednio na stronie www.skyshowtime.com. Miesięczny abonament SkyShowtime kosztuje 24,99 zł, serwis oferuje także bezpłatny siedmiodniowy okres próbny.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

690 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...