Cyfrowy Polsat i Polkomtel muszą zapłacić prawie 17 mln zł kary

dodano: 2023-06-06 10:37
autor: Anita Kaźmierska | źródło: UOKiK/satkurier.pl

smartDOM Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów poinformował, że wygrał w Sądzie Najwyższym z Cyfrowym Polsatem i Polkomtelem. Sąd potwierdził, że reklama pakietu smartDOM była nieuczciwą praktyką rynkową, która wprowadzała klientów w błąd, i utrzymał kary pieniężne (łącznie prawie 16,7 mln zł) oraz nakazał publikację części decyzji prezesa UOKiK w czasie prime time telewizji Polsat.

smartDOM Cyfrowy Polsat Polkomtel kara UOKiK


Sprawa sięga 2016 roku, kiedy UOKiK nałożył kary na Cyfrowy Polsat i Polkomtel w łącznej wysokości prawie 16,7 mln zł oraz nakazał emisję informacji o naruszeniu praw konsumentów w telewizji i publikację decyzji na stronach internetowych.

Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów napływały skargi konsumentów na kampanię reklamową oferty smartDOM - pakietu usług Cyfrowego Polsatu i Polkomtelu. Skargi dotyczyły reklam telewizyjnych emitowanych przed Bożym Narodzeniem 2014 roku, które sugerowały, że pakiet usług wraz ze smartfonem, tabletem i telewizorem można uzyskać za 61 zł miesięcznie.
 

Postępowanie Urzędu wobec obu spółek potwierdziło te sygnały. Konsument nie mógł kupić pakietu usług telekomunikacyjnych ze smartfonem, tabletem i telewizorem za cenę 61 zł miesięcznie. W rzeczywistości oferta obejmowała tylko cenę za świadczoną usługę, a za sprzęt trzeba było zapłacić dodatkowo.
 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polsat Box
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

699 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

199 zł Więcej...