Druga edycja EV Experience już za nami.
Przez 2 dni uczestnicy tego wyjątkowego w skali kraju wydarzenia mogli testować elektryczne samochody na 4 torach, ćwiczyć swoje umiejętności z bezpiecznej jazdy, bezpośrednio zapoznać się z ofertą zeroemisyjnych pojazdów dostępnych na polskim rynku oraz przetestować mikromobilne nowości. Nie zabrakło też szeregu innych atrakcji, w tym warsztatów, premier oraz wyścigów.
Biznes coraz bardziej zainteresowany elektromobilnością
Wydarzenie zorganizowane przez PSPA i Fundację EV klub Polska trwało 2 dni. Dzień pierwszy został poświęcony szeroko pojętemu biznesowi. Przedstawiciele firm oraz instytucji mogli przekonać się w jednym miejscu, które z obecnie oferowanych samochodów o napędzie elektrycznym będą najlepszym wyborem do ich floty.
- W pierwszym dniu EV Experience udział wzięło prawie 900 gości, reprezentujących firmy z wielu różnych sektorów gospodarki. Uczestnicy wydarzenia mieli do dyspozycji ponad 70 testowych pojazdów elektrycznych. EV Experience było dla firm niepowtarzalną okazją, by przetestować najnowsze modele samochodów zeroemisyjnych i zapoznać się w części expo z najnowszymi rozwiązaniami m.in. z obszaru infrastruktury ładowania
– mówi Maciej Mazur, dyrektor zarządzający PSPA.
Testy pojazdów to nie jedyne atrakcje przygotowane dla gości EV Experience.
Maciej Bocheński, zarządca i instruktor Toru Modlin, w efektowny sposób zademonstrował możliwości i osiągi samochodów elektrycznych. Program EV Experience objął również specjalnie przygotowane szkolenia z bezpiecznej jazdy w ramach Driving Academy. Na sekcji treningowej o długości 2,4 km (wraz z 250-metrową długą prostą), z 4 płytami poślizgowymi wyposażonymi w 2,5 metrowe kurtyny wodne, zrealizowanych zostało 6 modułów szkoleniowych z wykorzystaniem ponad 40 różnych modeli aut elektrycznych.
- Płynne przejście na pojazdy elektryczne i ich popularyzacja wśród konsumentów powinny być wspierane przez branżę technologii EV, a także przez regulatorów rynku i decydentów
– powiedziała Katarzyna Zubrzycka, dyrektorka działu detalistów i agentów rozliczeniowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, Visa.
– W Visa dążymy do tego, by to zmienić i dać konsumentom wolność wyboru. Chcemy pomagać współtworzyć rozwiązania odpowiadające ich potrzebom oraz wspierać edukację w zakresie ładowania pojazdów elektrycznych w Polsce. EV Experience jest wydarzeniem, które może przyczynić się do popularyzacji tych rozwiązań i stać się wiodącym wydarzeniem dla całej branży.
Największy test samochodów elektrycznych w Polsce
Drugi dzień EV Experience był otwarty dla publiczności.
Duże zainteresowanie elektromobilnością potwierdziła frekwencja przekraczająca 1300 osób.
- EV Experience to święto każdego entuzjasty pojazdów zeroemisyjnych. W jednym miejscu zgromadziliśmy ponad 200 samochodów elektrycznych, z czego ponad 70 przez 10 godzin bez przerw jeździło na Torze Modlin. By jak najbardziej zintensyfikować jazdy, stworzyliśmy na terenie obiektu 4 pełnoprawne tory, na których w 10 minutowych sesjach jeździło od 8 do nawet 12 pojazdów
– mówi Maciej Mazur, Dyrektor Zarządzający PSPA.
W ramach EV Experience odbył się również zlot pojazdów elektrycznych, organizowany przez EV Klub Polska – organizację liczącą już ponad 5 tys. członków. Aby wziąć udział w zlocie, elektromobilni kierowcy przybyli z całej Polski a nawet z zagranicy. W wydarzeniu wzięło udział ok. 200 samochodów. Podsumowaniem dnia były wyścigi klubowiczów EV Klub Polska. W tak zwanej czasówce, stanęło w szranki 25 kierowców.
Najlepsze rezultaty uzyskali:
- Oliwier Kłos (1:07) w Tesli Model 3 Performance
- Damian Ściepko (1:09) w Tesli Model 3 Performance
- Łukasz Gruszka (1:10) w Audi RS e-tron GT
Z toru do Łódź EXPO
Po praktycznym doświadczeniu elektromobilności podczas
EV Experience, czas na
Kongres Nowej Mobilności, który odbędzie się już 26-28 września w Łodzi. KNM najważniejsze środkowoeuropejskie forum liderów zrównoważonej mobilności. Wydarzenie zostanie oparte na sześciu głównych ścieżkach tematycznych:
•
Global e-Mobility Forum (forum kluczowych interesariuszy dotyczące sektora elektromobilności w ujęciu globalnym),
•
Poland Drives e-Mobility (forum przedstawicieli kluczowych interesariuszy z całego łańcucha wartości elektromobilności dotyczące wyzwań wpływających na tempo transformacji polskiego transportu),
•
Battery Day – EBA Summit (konferencja producentów i ekspertów technologii bateryjnych dla przemysłu motoryzacyjnego),
•
Green Fleet Forum – ESG (forum branży flotowej, firm najbardziej zaangażowanych we wdrażanie napędów elektrycznych),
•
eHDV Forum (forum poświęcone rozwojowi sektora zeroemisyjnego transportu ciężkiego),
•
Hydrogen Mobility Forum (forum kluczowych interesariuszy komercyjnego upowszechnienia technologii wodorowych w transporcie).
Konferencja będzie trwała 3 dni (26-28 września) i odbędzie się na 5 scenach.
Weźmie w niej udział ponad 1500 uczestników, w tym ok. 400 prelegentów, którzy poruszą ponad 250 zagadnień związanych z rozwojem nowej mobilności.
Materiał chroniony prawem
autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.