Polacy chcą elektromobilności w praktyce

dodano: 2023-06-12 13:01
autor: Jan Borejko | źródło: PSPA

ev experience 2023 PSPA 360px Dwa dni wydarzenia na Torze Modlin, ponad 25 000 koni mechanicznych i niemal 5000 łącznie przejechanych kilometrów w ponad 70 samochodach elektrycznych. Tak można podsumować EV Experience, którego partnerem tytularnym była Visa. Wydarzenie przyciągnęło łącznie ponad 2200 osób zainteresowanych sprawdzeniem możliwości najnowszych i najmocniejszych pojazdów zeroemisyjnych na torze. To pokazuje jedno: Polacy chcą elektromobilności w praktyce.

ev experience 2023 PSPA 760px


Druga edycja EV Experience już za nami.

Przez 2 dni uczestnicy tego wyjątkowego w skali kraju wydarzenia mogli testować elektryczne samochody na 4 torach, ćwiczyć swoje umiejętności z bezpiecznej jazdy, bezpośrednio zapoznać się z ofertą zeroemisyjnych pojazdów dostępnych na polskim rynku oraz przetestować mikromobilne nowości. Nie zabrakło też szeregu innych atrakcji, w tym warsztatów, premier oraz wyścigów. 

Biznes coraz bardziej zainteresowany elektromobilnością 

Wydarzenie zorganizowane przez PSPA i Fundację EV klub Polska trwało 2 dni. Dzień pierwszy został poświęcony szeroko pojętemu biznesowi. Przedstawiciele firm oraz instytucji mogli przekonać się w jednym miejscu, które z obecnie oferowanych samochodów o napędzie elektrycznym będą najlepszym wyborem do ich floty.  

- W pierwszym dniu EV Experience udział wzięło prawie 900 gości, reprezentujących firmy z wielu różnych sektorów gospodarki. Uczestnicy wydarzenia mieli do dyspozycji ponad 70 testowych pojazdów elektrycznych. EV Experience było dla firm niepowtarzalną okazją, by przetestować najnowsze modele samochodów zeroemisyjnych i zapoznać się w części expo z najnowszymi rozwiązaniami m.in. z obszaru infrastruktury ładowania

– mówi Maciej Mazur, dyrektor zarządzający PSPA.


Testy pojazdów to nie jedyne atrakcje przygotowane dla gości EV Experience.
Maciej Bocheński, zarządca i instruktor Toru Modlin, w efektowny sposób zademonstrował możliwości i osiągi samochodów elektrycznych. Program EV Experience objął również specjalnie przygotowane szkolenia z bezpiecznej jazdy w ramach Driving Academy. Na sekcji treningowej o długości 2,4 km (wraz z 250-metrową długą prostą), z 4 płytami poślizgowymi wyposażonymi w 2,5 metrowe kurtyny wodne, zrealizowanych zostało 6 modułów szkoleniowych z wykorzystaniem ponad 40 różnych modeli aut elektrycznych. 

- Płynne przejście na pojazdy elektryczne i ich popularyzacja wśród konsumentów powinny być wspierane przez branżę technologii EV, a także przez regulatorów rynku i decydentów

– powiedziała Katarzyna Zubrzycka, dyrektorka działu detalistów i agentów rozliczeniowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, Visa.

– W Visa dążymy do tego, by to zmienić i dać konsumentom wolność wyboru. Chcemy pomagać współtworzyć rozwiązania odpowiadające ich potrzebom oraz wspierać edukację w zakresie ładowania pojazdów elektrycznych w Polsce. EV Experience jest wydarzeniem, które może przyczynić się do popularyzacji tych rozwiązań i stać się wiodącym wydarzeniem dla całej branży. 


Największy test samochodów elektrycznych w Polsce 

Drugi dzień EV Experience był otwarty dla publiczności.
Duże zainteresowanie elektromobilnością potwierdziła frekwencja przekraczająca 1300 osób. 

- EV Experience to święto każdego entuzjasty pojazdów zeroemisyjnych. W jednym miejscu zgromadziliśmy ponad 200 samochodów elektrycznych, z czego ponad 70 przez 10 godzin bez przerw jeździło na Torze Modlin. By jak najbardziej zintensyfikować jazdy, stworzyliśmy na terenie obiektu 4 pełnoprawne tory, na których w 10 minutowych sesjach jeździło od 8 do nawet 12 pojazdów

– mówi Maciej Mazur, Dyrektor Zarządzający PSPA.


W ramach EV Experience odbył się również zlot pojazdów elektrycznych, organizowany przez EV Klub Polska – organizację liczącą już ponad 5 tys. członków. Aby wziąć udział w zlocie, elektromobilni kierowcy przybyli z całej Polski a nawet z zagranicy. W wydarzeniu wzięło udział ok. 200 samochodów. Podsumowaniem dnia były wyścigi klubowiczów EV Klub Polska. W tak zwanej czasówce, stanęło w szranki 25 kierowców.

Najlepsze rezultaty uzyskali:
  • Oliwier Kłos (1:07) w Tesli Model 3 Performance
  • Damian Ściepko (1:09) w Tesli Model 3 Performance
  • Łukasz Gruszka (1:10) w Audi RS e-tron GT

Z toru do Łódź EXPO

Po praktycznym doświadczeniu elektromobilności podczas EV Experience, czas na Kongres Nowej Mobilności, który odbędzie się już 26-28 września w Łodzi. KNM najważniejsze środkowoeuropejskie forum liderów zrównoważonej mobilności. Wydarzenie zostanie oparte na sześciu głównych ścieżkach tematycznych: 

    • Global e-Mobility Forum (forum kluczowych interesariuszy dotyczące sektora elektromobilności w ujęciu globalnym),  
    • Poland Drives e-Mobility (forum przedstawicieli kluczowych interesariuszy z całego łańcucha wartości elektromobilności dotyczące wyzwań wpływających na tempo transformacji polskiego transportu), 
    • Battery Day – EBA Summit (konferencja producentów i ekspertów technologii bateryjnych dla przemysłu motoryzacyjnego), 
    • Green Fleet Forum – ESG (forum branży flotowej, firm najbardziej zaangażowanych we wdrażanie napędów elektrycznych), 
    • eHDV Forum (forum poświęcone rozwojowi sektora zeroemisyjnego transportu ciężkiego), 
    • Hydrogen Mobility Forum (forum kluczowych interesariuszy komercyjnego upowszechnienia technologii wodorowych w transporcie).

Konferencja będzie trwała 3 dni (26-28 września) i odbędzie się na 5 scenach.

Weźmie w niej udział ponad 1500 uczestników, w tym ok. 400 prelegentów, którzy poruszą ponad 250 zagadnień związanych z rozwojem nowej mobilności.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Zielona motoryzacja
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...