Viaplay wycofał się z prognoz finansowych na 2023 rok

dodano: 2023-07-13 10:43 | aktualizacja: 2023-07-13 13:36
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Viaplay Group/satkurier.pl

Viaplay Viaplay Group ogłosiła 13 lipca br. wycofanie ogłoszonej miesiąc wcześniej prognozy na cały rok 2023. Następuje to po przeglądzie działalności i wyników Grupy przez niedawno mianowanego CEO i nowy zespół zarządzający. Grupa przedstawi aktualizację swojej strategii i średnioterminową prognozę podczas ogłoszenia wyników za drugi kwartał, co nastąpi 20 lipca br.

Viaplay


Jørgen Madsen Lindemann został mianowany nowym prezesem i dyrektorem generalnym 5 czerwca br., natychmiast po złożeniu rezygnacji przez dotychczasowego CEO Andersa Jensena. Jego pierwszym zadaniem był przegląd działalności Grupy. W rezultacie wycofano przedstawione na początku czerwca br. prognozy na 2023 rok, z uwagi na perspektywę znacznie niższych przychodów i większych strat niż zakładano, w szczególności w przypadku działalności na rynku nordyckim, gdzie wzrostowi wydatków na treści nie towarzyszy wystarczający wzrost przychodów czy cięcia kosztów. Czerwcowe prognozy przewidywały, że strata na rynku międzynarodowym za 2023 rok wyniesie od 1,4 mld do 1,5 mld SEK zamiast zakładanych wcześniej 1-1,1 mld SEK, natomiast zysk na rynku nordyckim od 0,8 do 1 mld SEK zamiast 1,2-1,35 mld SEK.

Jak ogłoszono 28 czerwca, nowy zespół zarządzający Viaplay Group podejmuje szeroki zakres działań, aby zaradzić pogorszeniu się sytuacji finansowej. Środki te zostaną zaprezentowane 20 lipca i obejmują trwający program zwolnień, redukcję wydatków na treści, przegląd działalności międzynarodowej i aktywów niezwiązanych z podstawową działalnością Grupy oraz rozmowy z partnerami dystrybucyjnymi.

Strata Viaplay Group z działalności operacyjnej wyniosła w pierwszym kwartale 2023 roku 325 mln SEK. Według Viaplay Group stała za tym inwestycja w prawa do transmisji w Polsce Formuły 1, uruchomienie Viaplay w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, zwiększenie skali działalności w Wielkiej Brytanii oraz polski i holenderski miks ARPU (średni przychód na użytkownika).

Na koniec 2022 roku Viaplay Group miała w Polsce 1,2 mln subskrybentów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

259 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...