Super RTL zmienia nazwę

dodano: 2023-07-22 12:41 | aktualizacja: 2023-07-22 21:36
autor: RO | źródło: RTL/dwdl.de

Super RTL W połowie sierpnia br. nastąpi zmiana nazwy Super RTL w Niemczech. Kanał będący aktualnie rezydentem SpongeBoba Kanciastoportego będzie nadawany jako RTL Super. Rebranding odbędzie się w ramach zapoczątkowanej w 2021 roku standaryzacji marki RTL.

RTL Super


28 lat po rozpoczęciu nadawania, Super RTL zmieni nazwę, ale nieznacznie. Oba składniki zostaną... najprościej zamienione. To, co może wyglądać jako spóźniony żart primaaprilisowy, w rzeczywistości kryje poważne intencje i ma pewien sens. Istniejąca od lat nieprawidłowość jest obecnie usuwana. Od 15.08.2023 r. zacznie funkcjonować RTL Super.
 

Pod silną marką parasolową RTL łączymy całą różnorodność dobrej rozrywki i niezależnego dziennikarstwa we wszystkich kanałach, gatunkach i ofertach. Marka parasolowa RTL jest zawsze na pierwszym miejscu, a następnie odpowiednie zróżnicowanie produktu. Tak więc "Super", który do tej pory był na czele, musi zostać w końcu podporządkowany

- wyjaśnił dyrektor marketingu RTL Deutschland, Julian Weiss.


Wraz z RTL Up i płatnymi stacjami RTL Crime, RTL Passion i RTL Living, RTL Super ma stworzyć spójny obraz rodziny kanałów RTL. Deklarowanym celem jest wzmocnienie marki RTL jako wiodącej europejskiej firmy rozrywkowej oraz ujednolicenie architektury marki w ramach całej RTL Group w Niemczech i za granicą.

RTL Super wizualnie zbliży się do designu RTL, który został wprowadzony 2 lata temu. Niedawno RTL odnowił niemieckie stacje radiowe, a także stacje w Holandii, na Węgrzech i w Luksemburgu.

Teraz przyszła kolej na Super RTL, choć prawdą jest, że Super RTL w paśmie dziennym już dawno zszedł na dalszy plan na rzecz dziecięcej marki Toggo i działa przede wszystkim jako nadawca wieczornej rozrywki dla dorosłych. Jednak jako kanał drugiej generacji, Super RTL ma "długą historię" i jest bardzo dobrze znany wśród widzów w Niemczech i nie tylko. W latach 90-tych Super RTL był nadawany w każdej sieci kablowej w Polsce i miał dużą popularność, bo emitował najwięcej produkcji amerykańskiego koncernu Walt Disney Company. Obecnie jest znany z niekodowanego przekazu satelitarnego na satelicie Astra 19,2°E.
 
Logo Super RTL z lat 90-tych zeszłego stulecia


Nowa marka RTL Super wraz z odnowionym wyglądem zacznie obowiązywać od 15 sierpnia 2023 roku.
Nadal ma być zachowana marka rozrywkowa dla dzieci Toggo. Z ponad 20-procentowym udziałem w rynku w podstawowej grupie docelowej dzieci od 3 do 13 lat, Toggo jest liderem w oglądalności i wyprzedza z dużą przewagą konkurencyjne stacje KiKa i Disney Channel.

Źródło: dwdl.de
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Rebranding
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 8-10/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 8-10/2023

12 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Odbiornik Opticum T-BOX DVB-T2 H.265 HEVC HbbTV

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 i obsługą HbbTV marki Opticum...

289 zł Więcej...