PPF Group kupiła udziały w Viaplay

dodano: 2023-08-01 21:03 | aktualizacja: 2023-08-02 11:45
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Bloomberg/satkurier.pl

PPF Group Viaplay Group nadal przyciąga nowych inwestorów po tym, jak jej akcje spadły o ponad 85 proc. w następstwie serii cięć finansowych i zapowiedzi wycofania się z kilku rynków, w tym z Polski. Do grona największych akcjonariuszy tej szwedzkiej grupy dołączyła międzynarodowa PPF Group - wywodząca się z Czech, ale mająca siedzibę w Holandii.

Viaplay Group


Jak podaje Bloomberg, PPF Group nabyła w lipcu 6,3 proc. udziałów w Viaplay Group, a jak według MarketScreener ma ich już łącznie 6,426 proc. Tydzień wcześniej udziały w Viaplay Group nabyła Grupa CANAL+, co uczyniło ją największym akcjonariuszem z 12,23 proc. udziałów.

Wizerunek Viaplay Group jako silnej międzynarodowej grupy mocno ucierpiał po tym, jak na początku czerwca br. jej dotychczasowy prezes i dyrektor generalny, Anders Jensen, złożył rezygnację, a firma obniżyła prognozy na 2023 rok i całkiem wycofała się z długoterminowych prognoz operacyjnych i finansowych.

Potem było już tylko gorzej - Viaplay Group, kierowana przez nowego CEO - Jørgena Madsena Lindemana, porzuciła ogłoszone zaledwie miesiąc wcześniej prognozy, by ostatecznie 20 lipca poinformować o zamiarze wycofania się z Polski, krajów bałtyckich (Estonii, Litwy i Łotwy), Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Kanady.

Długofalowa przyszłość Viaplay Polska co prawda stoi pod znakiem zapytania, ale na chwilę obecną nic się nie zmieniło dla subskrybentów w Polsce - Viaplay nadal działa i zapowiada już start nowych sezonów Premier League i Bundesligi.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...