Satelita Intelsat Galaxy 37/Horizons 4 na orbicie [wideo]

dodano: 2023-08-03 11:21
autor: Janusz Sulisz | źródło: SpaceX/Intelsat

Maxar Intelsat Galaxy 37 G37 satelita 360px Satelita telekomunikacyjny Galaxy 37/Horizons 4 został pomyślnie wystrzelony na orbitę przy pomocy rakiety Falcon 9 firmy SpaceX. Operator satelitarny Intelsat poinformował i jednocześnie osiągnął nowy rekord w branży satelitów komercyjnych - w ciągu 9 miesięcy wysłano w kosmos 8 satelitów geostacjonarnych. Był to to 52. start orbitalny firmy SpaceX w tym roku i 6. lot 1. stopnia Falcona 9 oznaczonego B1077, który po raz pierwszy poleciał w październiku 2022 r., przy locie Crew Dragon na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

Maxar Intelsat Galaxy 37 G37 satelita start Falcon SpaceX 760px


Satelita Galaxy 37/Horizons 4 został wyprodukowany przez firmę Maxar został wystrzelony na pokładzie rakiety nośnej SpaceX Falcon 9 z z pola startowego SLC-40 na Cape Canaveral na Florydzie o godz. 1:00 EDT (7:00 CES). Satelita oddzielił się od rakiety po 33 minutach. Operator Intelsat potwierdził odbiór pierwszego sygnału z nowego satelity po 37 minutach.

Satelita zostanie oddany do użytku komercyjnego pod koniec roku na pozycji orbitalnej 127°W.

Satelita ma zapewniać szeroki zakres usług i zapewniać szeroki zasięg wiązek. Pojemność w paśmie C będzie wykorzystywana pod marką Galaxy 37 do dystrybucji programów telewizyjnych i usług telekomunikacyjnych dla klientów z Ameryki Północnej.

Transpondery w paśmie Ku będą oferowane pod marką Horizons 4 i zapewnią ciągłość usług klientom w obszarach mobilności, sieci i usług dla rządu USA i będą współwłasnością Intelsat i JSAT International, amerykańskiej spółki zależnej SKY Firma Perfect JSAT Corp.

Górny stopień Falcona 9 umieści statek kosmiczny Galaxy 37 na tak zwanej supersynchronicznej orbicie transferowej z najwyższym punktem nad jego ostateczną planowaną orbitą geostacjonarną. Ten rodzaj orbity oszczędza paliwo pokładowe satelity, które zostanie wykorzystane do zawracania i obniżania orbity. 

Wejście satelity na orbitę geostacjonarną około 35 500 km nad równikiem zajmie około 3 tygodni. 

Testy odbędą się nad Hawajami na około
148°WPo zakończeniu tego sprawdzania będzie dryfować do 127°W, co stawia go mniej więcej na zachód od Seattle. Satelita ma wejść do służby na początku października. Oczekuje się, że będzie działać na orbicie przez co najmniej 18 lat.


 

Źródło: intelsat.com
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

675 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

299 zł Więcej...