Platforma Flimmit zostanie wycofana

dodano: 2023-08-20 12:49
autor: RO | źródło: orf.at

Flimmit Nowelizacja ustawy ORF, która weszła w życie 1 stycznia 2023 roku, oznacza koniec płatnych usług wideo, świadczonych przez nadawcę publicznego w Austrii. Platforma z filmami i serialami Flimmit zostanie wyłączona z końcem listopada, a więc równolegle z portalem poświęconym muzyce klasycznej myfidelio. Jednak w przyszłości część treści Flimmit będzie w bibliotece ORF-TVthek.

Flimmit


Abonenci zostali już poinformowani o zamknięciu Flimmit. Ile osób musi pożegnać się z platformą i jaki był jej budżet, tego nie wiadomo. ORF dąży do utrzymania w firmie wiedzy eksperckiej pracowników Flimmit. Trwają odpowiednie rozmowy.

Od końca lipca było wiadomo, że również portal ORF z muzyką klasyczną przestanie działać. Ostatnia subskrypcja wynosiła 15 euro miesięcznie. Celem platformy było przeniesienie muzyki klasycznej do ery cyfrowej i udostępnienie jej szerokiemu gronu odbiorców. Wśród treści znalazły się opery, koncerty i balety.

Nowelizacja ustawy ORF przyniosła również dotacje dla wszystkich i dodatkowych usług dla mediów publicznych.
Jednak nowa ustawa zobowiązała ORF, że w przyszłości nie może już świadczyć żadnych usług płatnych.

Flimmit, założony w 2007 roku, oferuje filmy i seriale w formie streamingu na żywo. Ponieważ platforma nie była ekonomicznie opłacalna, organ regulacyjny KommAustria zezwolił ORF w 2019 r. na częściowe finansowanie swojej spółki zależnej z opłat licencyjnych. Ostatnia miesięczna subskrypcja kosztowała 3,99 euro. Usługa jest dostępna z poziomu Smart TV, laptopa, komputera PC, Maca, iPada lub iPhone'a, a także w postaci aplikacji na bazie HbbTV z satelity Astra 1KR (19,2°E), tp. 5 (11,273 GHz, pol. H, SR: 22000, FEC: 2/3; DVB-S2/8PSK).
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

509 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

429 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

409 zł Więcej...