Viaplay Group nadal kupuje prawa sportowe

dodano: 2023-08-29 11:09 | aktualizacja: 2023-08-29 13:17
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Viaplay Group/satkurier.pl

3F Superliga liga duńska Mimo kłopotów finansowych Viaplay Group przedłużyła prawa do transmisji duńskiej 3F Superligi w piłce nożnej na kolejne 6 sezonów. Dotyczy to Danii, Szwecji, Norwegii i Finlandii. Kibice w tych krajach nadal będą mogli oglądać transmisje meczów ligi duńskiej w serwisie streamingowym Viaplay oraz na kanałach telewizyjnych Viaplay Group, co najmniej do końca sezonu 2029/30.

Viaplay Group


Od sezonu 2024/25 Viaplay będzie pokazywać w każdej kolejce transmisje na żywo 3 meczów 3F Superligi z takimi klubami jak m.in. Brøndby IF, AGF i FC Kopenhaga. Relacje będą opatrzone programem studyjnym, komentarzem i analizą ekspertów.

Umowa obejmuje również prawa do transmisji NordicBet Ligi - 2. szczebla duńskich rozgrywek ligowych. Portfolio piłkarskie premium Viaplay Group w Danii zawiera także m.in. angielską Premier League, niemiecką Bundesligę oraz Ligę Mistrzów UEFA.
 

- Od 1998 roku jesteśmy domem dla duńskiej piłki nożnej i jesteśmy dumni, że możemy zabezpieczyć te kluczowe prawa do następnej dekady. 3F Superliga to atrakcyjne rozgrywki z pełnymi pasji kibicami i sprawdzonymi możliwościami komercyjnymi. Nasza rozszerzone partnerstwo pokazuje zaangażowanie Viaplay Group w dostarczanie widzom najlepszych wydarzeń sportowych na żywo w ramach szerokiej i konkurencyjnej oferty rozrywkowej - powiedział Jørgen Madsen Lindemann, prezes i dyrektor generalny Viaplay Group.

- Ciągły rozwój 3F Superligi jest w centrum długoterminowej relacji Viaplay Group z duńską piłką nożną. Dzięki naszemu wsparciu i innowacyjnemu zasięgowi odegraliśmy swoją rolę w jego fantastycznym, ciągłym rozwoju. Teraz nie możemy się doczekać jeszcze bliższej współpracy i wykorzystania możliwości, jakie pojawią się w nadchodzących latach - powiedział Peter Nørrelund, wiceprezes i dyrektor ds. sportu i rozwoju biznesu Viaplay Group.

Przypomnijmy, że Viaplay Group poinformowała 20 lipca br., że wycofuje się z Polski, krajów bałtyckich (Estonii, Litwy i Łotwy), Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Kanady, biorąc pod uwagę sprzedaż, zawarcie partnerstwa lub likwidację biznesu, jeszcze przed końcem 2023 roku. Jak wówczas informowano, celem Grupy jest ponowna koncentracja na krajach nordyckich - Danii, Finlandii, Islandii, Norwegii i Szwecji (VOD i transmisje sportowe) i Holandii (tylko transmisje sportowe).

W międzyczasie udziały w Viaplay Group nabyła Grupa CANAL+ i PPF Group, a subskrybenci w Polsce dotychczas nie odczuli żadnych zmian w związku z zapowiadanym opuszczeniem polskiego rynku.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

409 zł Więcej...

SAT Kurier - 8-10/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 8-10/2023

12 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...