W Niemczech zniknęły kanały Sony

dodano: 2023-09-01 16:48
autor: RO | źródło: dwdl.de/digitalfernsehen.de

AXN Black AXN White i usługa AXN+ w Niemczech Możliwe przejęcie kanałów Sony w Niemczech przez koncern High View stało się faktem. Marka Sony zniknęła z nazw stacji. High View, niezależnie zarządzana spółka medialna, posiadająca takie marki jak Deluxe Music i Gute Laune TV, potwierdziła przejęcie kanałów Sony w krajach niemieckojęzycznych.

Sony AXN i Sony Channel Niemcy


W rezultacie kanały linearne Sony Channel i Sony AXN, jak i usługa SVOD Sony One od 1 września 2023 r. należą i są dystrybuowane przez High View pod nowymi markami, odpowiednio AXN White, AXN Black i AXN+.

Transakcja została sfinalizowana dopiero w czwartek, 31 sierpnia 2023 roku. Przejęcie oferty płatnej telewizji przez spółkę z Landshut w Bawarii było zapowiadane od jakiegoś czasu, ale wciąż czekało na zakończenie. High View chciało sfinalizować przejęcie we wrześniu, co ostatecznie się udało, ale "w ostatniej chwili", ponieważ oficjalne ogłoszenie nastąpiło dopiero 31 sierpnia.

AXN White skupi się na serialach europejskich, takich jak „Sanditon”, serialu BBC „Z pamiętnika położnej” czy włoskiej produkcji „Doc: W twoich rękach”. Na AXN Black widzowie będą nadal oglądać amerykańskie seriale, wśród nich „Yellowstone” z Kevinem Costnerem, „Czarna lista”, „Chicago PD” i „Almost Paradise”.
 

Cieszymy się, że te wysokiej jakości oferty premium stały się częścią naszego portfolio. Przejęcie jest ważnym posunięciem strategicznym, a marki doskonale uzupełniają nasze portfolio, które odznacza się wysoką jakością ofert dostosowanych do grup docelowych. Będziemy kontynuować długoterminową współpracę z Sony Pictures Television i planujemy poszerzanie ofert, zwłaszcza w segmencie VOD z innymi mocnymi partnerami

- mówi rzecznik High View.


Dla Sony to kolejny krok w wycofywaniu się z Niemiec.
Dział produkcji telewizyjnej Sony Pictures został sprzedany firmie Banijay Germany w zeszłym roku, a przemianowana na Noisy Pictures firma właśnie się zamknęła.

High View to firma Alexandra Trauttmansdorffa, która obsługuje wiele kanałów płatnych i darmowych. Najbardziej znaną i odnoszącą największe sukcesy ofertą jest Deluxe Music wraz z siostrzaną stacją Schlager Deluxe. Na rynku kanałów muzycznych wciąż działają Gute Laune TV i Jukebox. Są też stacje dokumentalne Bergblick, Xplore i One Terra, a także stacja Waidwerk skierowana do myśliwych i wędkarzy.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Rebranding
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

299 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-7/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-7/2023

12 zł Więcej...