TG4 rozszerza ofertę niekodowaną w Irlandii

dodano: 2023-09-03 12:12
autor: RO | źródło: rxtvinfo.com

Cúla4 Kiedy w Wielkiej Brytanii trwa zamykanie kanałów linearnych dla dzieci, to w sąsiedniej Irlandii powstają nowe. 7 września 2023 r. nadawca TG4 uruchomi bezpłatną stację Cúla4 na platformie satelitarnej Sky i naziemnej Saorview. Jednocześnie wzbogaci bezpłatną ofertę o TG4+1.

Cula4


Cúla4 HD dla widzów satelitarnych Sky w Republice Irlandii zostanie uruchomiony na k. 624 w czwartek, 7 września 2023. Z kolei w Irlandii Północnej będzie nadawać na k. 627. Transmisja będzie prowadzona w HD przez satelitę Astra 28,2°E.

Pierwsze pogłoski o uruchomieniu Cula4 pojawiły się w 2021 roku, kiedy menedżerka Karina Feirtéar przedstawiła wizję nadawcy, zakładającą stworzenie na ekranie telewizyjnym aktywnej i tętniącej życiem przestrzeni dla młodych, przestrzeni bezpiecznej, ale i kreatywnej, zabawnej i przede wszystkim ważnej dla dzieci.

Cúla4 będzie ogólnodostępnym kanałem dla dzieci, który rozpoczął działalność jako blok programów dziecięcych w macierzystej stacji TG4. Przez cały dzień będzie oferować rozrywkę i edukację, a programy będą nadawane z dubbingiem lub napisami w języku irlandzkim. Cúla4 będzie drugim kanałem dla młodszych odbiorców obok istniejącego już RTÉjr. Jego debiut następuje w momencie, kiedy brytyjscy nadawcy przeglądają ofertę swoich linearnych kanałów dla dzieci, likwidując niektóre z nich - kilka dni temu ITV zamknął CITV, przenosząc widzów do usługi streamingowej ITVX Kids.

TG4+1 pozwoli widzom nadrobić zaległości w oglądaniu programów TG4 o godzinę później.

Widzowie z Wielkiej Brytanii nie będą mogli uzyskać dostępu do Cula4 HD, ponieważ irlandzcy nadawcy nie mają pozwolenia na dystrybucję programów poza Irlandią.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

Odbiornik Opticum T-BOX DVB-T2 H.265 HEVC HbbTV

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 i obsługą HbbTV marki Opticum...

289 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...