TVMonaco zwiększa zasieg [wideo]

dodano: 2023-09-10 12:03
autor: RO | źródło: alloforfait.fr

TVMonaco 1 września br. Księstwo Monako uruchomiło swój publiczny kanał telewizyjny TVMonaco, który wkrótce będzie dostępny w całej Francji. Prawie 70 lat po starcie Télé Monte-Carlo, znanego dziś jako TMC, jedno z najmniejszych państw położonych w Europie Południowej nad Morzem Śródziemnym w obrębie Riwiery Francuskiej ponownie staje się nadawcą telewizji publicznej. TMC całkowicie odłączyło się od Monako w 2016 roku.

TVMonaco


Kanał w 100% finansowany przez Monako, zapewnia ofertę programową o środowisku, sporcie i stylu życia, czyniąc Monako "wizytówką na arenie międzynarodowej". Także sport jest jednym z ulubionych tematów nowej stacji.

W tej chwili TVMonaco posiada około 2800 godzin programów i ma produkować kolejne 3 godz. treści dziennie w postaci programów informacyjnych, sportowych i talk-show. Pozostałą część ramówki wypełniają filmy dokumentalne o nauce, zdrowiu i środowisku. Wiele z nich to treści zakupione. Z czasem to się zmieni, gdy nadawca zwiększy własną produkcję, by lepiej promować Księstwo Monaco na całym świecie.

Jeśli chodzi o zasięg międzynarodowy, redakcja TVMonaco oprze się na istniejącej sieci TV5Monde, do której Księstwo wpłaca 4,3 mln euro rocznie. Na chwilę obecną jest dostępny w Internecie, YouTube, w odbiornikach Monaco Télécom i lokalnie w naziemnej telewizji cyfrowej TNT. Jesienią wejdzie do ofert innych operatorów telekomunikacyjnych we Francji. Od 5 września br. jest oferowany dla klientów Free. Wkrótce zawita również do Molotov.tv czy myCanal.

Oczekuje się włączenia TVMonaco dla abonentów satelitarnych CANAL+ we Francji za pośrednictwem satelitów Astra 19,2°E.
 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

209 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

279 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...