Schibsted kupił 10 proc. udziałów Viaplay Group

dodano: 2023-09-13 17:56
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Schibsted/satkurier.pl

Schibsted Schibsted nabył 10,1 proc. udziałów Viaplay Group. Tym samym ta norweska firma z siedzibą w Oslo stała się mniejszościowym właścicielem operatora platformy streamingowej Viaplay, notowanego na giełdzie Nasdaq Stockholm. Schibsted posiada obecnie 8 mln akcji serii B w Viaplay Group.

Viaplay Group


– Schibsted ma długą historię inwestowania w spółki bliskie naszemu rdzeniowi, które czerpią korzyści z naszej siły, oraz wykorzystywania szans, które pojawiają się w bardziej niepewnych czasach. Nasza inwestycja w Viaplay jest tego przykładem – silna pozycja Viaplay jako dostawcy usług streamingowych w Skandynawii bardzo dobrze wpisuje się w naszą działalność medialną i jesteśmy pewni, że jako akcjonariusz skupiony na finansach możemy wspierać tworzenie wartości w firmie – powiedziała Kristin Skogen Lund, CEO Schibsted.

Schibsted to kolejna w ostatnim czasie firma, która nabyła udziały w Viaplay Group. Są to również: PPF Group (ponad 6 proc.) i Grupa CANAL+ (ponad 12 proc.).

Po ogłoszeniu nabycia udziałów przez Schibsted, cena akcji Viaplay Group wzrosła, natomiast cena akcji Schibsted nieznacznie spadła.

Przypomnijmy, że międzynarodowa pozycja Viaplay Group została nadszarpnięta po tym, jak na początku czerwca br. jej ówczesny prezes i dyrektor generalny, Anders Jensen, złożył rezygnację, a firma obniżyła prognozy na 2023 rok i całkiem wycofała się z długoterminowych prognoz operacyjnych i finansowych.

Następnie sprawy przybrały jeszcze gorszy obrót - Viaplay Group, kierowana przez nowego CEO, Jørgena Madsena Lindemana, porzuciła ogłoszone zaledwie miesiąc wcześniej prognozy, by ostatecznie 20 lipca poinformować o zamiarze wycofania się z Polski, krajów bałtyckich (Estonii, Litwy i Łotwy), Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Kanady.

Choć długofalowa przyszłość Viaplay Polska nadal jest niepewna, to dla subskrybentów w Polsce jak dotychczas nic się nie zmieniło - mogą oni oglądać te same transmisje na żywo co dotychczas, w tym Premier League i Bundesligę, a wkrótce także mecze z udziałem Rakowa Częstochowa i Legii Warszawa w europejskich pucharach.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

429 zł Więcej...