Polska platforma Redge Media wspiera uruchomienie FreeTV w Izraelu

dodano: 2023-09-14 13:39
autor: Janusz Sulisz | źródło: Redge Technologies

FreeTV FreeTV, telewizja internetowa nowej generacji w Izraelu, jest już dostępna z kanałami na żywo oraz bogatą biblioteką filmów, seriali i programów na życzenie. FreeTV działa jako kompleksowe wdrożenie na platformie Redge Media rozwijanej przez polską spółkę Redge Technologies. To pierwsze wdrożenie Redge w regionie MENA.

Redge Technologies Redge Media FreeTV


FreeTV to telewizja internetowa, która rewolucjonizuje izraelski rynek mediów zapewniając prosty dostęp do rozbudowanej oferty kanałów na żywo, a także bogatej biblioteki treści na życzenie (VOD). Obejmuje aplikacje dostępne na różnych platformach, w tym na telewizorach z funkcją sieciową, takich jak Android TV, Samsung, LG oraz Hisense, a także na urządzeniach mobilnych.

FreeTV wyróżnia się nowoczesnym interfejsem użytkownika dopasowanym do potrzeb rynku izraelskiego między innymi dzięki obsłudze języków pisanych od prawej do lewej (right-to-left – RTL) oraz wielojęzycznej klawiaturze. Usługa wyposażona jest w funkcję catch-up, co umożliwia przewijanie, wstrzymywanie i nadrabianie zaległości w przypadku pominiętych treści.

FreeTV dąży do zajęcia pozycji jednej z największych platform streamingowych w regionie MENA. Za kompleksowe wdrożenie obejmujące platformę SDP oraz VDP, w tym CDN, odpowiada Redge Media.

Redge Media to kompletna platforma OTT dedykowana dystrybutorom treści. Składa się z Service Delivery Platform (SDP) oraz Video Delivery Platform (VDP). Warstwa SDP obejmuje wszystkie moduły niezbędne do świadczenia usług streamingowych, takie jak DAM, CMS oraz z aplikacje dla różnych urządzeń końcowych. VDP odpowiada za transkodowanie, zabezpieczenie oraz rozpowszechnianie treści, włączając w to rozproszony system dystrybucji treści (CDN).
 

– To ogromne wyróżnienie zostać wybranym w globalnym przetargu przez izraelskiego lidera na rynku medialnym. Jeszcze większym – sprostanie oczekiwaniom jako partner technologiczny, wspierając klienta w dostarczaniu najnowocześniejszych rozwiązań streamingowych w regionie. Wdrożenie dla FreeTV potwierdza naszą pozycję jako światowego lidera w tej dziedzinie – skomentował Andrzej Nowak, dyrektor Działu Wdrożeń Aplikacji w Redge Technologies.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

469 zł Więcej...