Sat.tv Eutelsatu zintegrowana w chipach popularnych dekoderów

dodano: 2023-09-15 11:56
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Eutelsat/satkurier.pl

Sat.tv Eutelsat Eutelsat Communications i producent chipów NationalChip zapewnią lepsze wrażenia z oglądania telewizji satelitarnej FTA w milionach domów na całym świecie dzięki integracji usługi Sat.tv w chipsecie stosowanym w popularnych dekoderach.

Sat.tv Eutelsat


Ponad 1000 niekodowanych kanałów telewizyjnych nadawanych przez Eutelsat może docierać do 120 mln gospodarstw domowych w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. W związku z tym, że oferta treści znacznie się rozwinęła, zarówno dla nadawców może być wyzwaniem dotarcie do nowych odbiorców, jak i dla widzów znalezienie nowych treści. Aby sprostać temu zapotrzebowaniu, Eutelsat opracował Sat.tv, elektroniczny przewodnik po programach dla niekodowanych kanałów telewizyjnych. Usługa Sat.tv zapewnia jednokierunkowy przepływ informacji o bezpłatnych kanałach telewizyjnych za pośrednictwem satelity do dekoderów wyposażonych w chipset kompatybilny z Sat.tv, zapewniając użytkownikom bardziej wizualne wyświetlanie dostępnych treści, z logo, ramówką i informacjami o programie.

Aby zapewnić lepsze wrażenia z oglądania telewizji na dekoderach dostępnych na rynku, NationalChip zintegrował specyfikacje funkcjonalne Sat.tv, zdefiniowane przez Eutelsat, w chipie GX6605S. Jest to jeden z najpopularniejszych chipsetów używany w dekoderach w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej (ponad 100 mln egzemplarzy dostarczonych na całym świecie).
 

- Jako lider rynku w branży chipsetów do dekoderów wierzymy, że partnerstwo i innowacja są kluczem do zwiększenia wartości propozycji dla naszych klientów. Dzięki innowacyjnym usługom telewizji satelitarnej wprowadzonym przez Eutelsat, GX6605S jest pierwszym na masowym rynku chipsetem DVB-S2 HD STB obsługującym usługę Sat.tv i zapewniającym użytkownikom nowe wrażenia podczas oglądania niekodowanej telewizji satelitarnej - powiedział Vincent Huang, dyrektor generalny NationalChip.

- Naszym celem w przypadku Sat.tv jest lepsze łączenie naszych nadawców kanałów FTA z ich odbiorcami - dodała Laurence Delpy, dyrektor generalna Video Business Unit w Eutelsat. - Kiedy ułatwimy ludziom znajdowanie ulubionych kanałów i oglądanie ulubionych programów, prawdopodobnie będą oglądać więcej niekodowanej telewizji satelitarnej. Ulepszona usługa to doskonała wiadomość dla użytkowników, nadawców i całego rynku - dodała.

Eutelsat zaprezentuje szeroką gamę nowych odbiorników satelitarnych obsługujących Sat.tv podczas targów IBC w Amsterdamie w dniach 15-18 września, na stoisku 1.D59.

Źródło: eutelsat.com
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...