Cyfrowy Polsat dostanie 851 mln zł za akcje Asseco Poland

dodano: 2023-09-19 10:43
autor: Anita Kaźmierska/Łukasz Knapik | źródło: Grupa Polsat Plus/Asseco Poland/satkurier.pl

Asseco Poland Cyfrowy Polsat (Grupa Polsat Plus) poinformował o złożeniu oferty sprzedaży posiadanych przez spółkę akcji zwykłych na okaziciela Asseco Poland, w liczbie nie większej niż liczba akcji posiadanych przez spółkę, w ramach zaproszenia do składania ofert sprzedaży akcji Asseco Poland. Firma Asseco Poland poinformowała o akceptacji oferty sprzedaży akcji spółki złożonej przez akcjonariusza będącego podmiotem powiązanym spółki, to jest przez Cyfrowy Polsat, z uwzględnieniem zastosowanych zasad redukcji. Łączna wartość transakcji wyniesie ponad 851 mln zł.

Asseco Poland


Zarząd Cyfrowego Polsatu poinformował, iż w dniu 14 września 2023 uzyskał zgodę rady nadzorczej na złożenie oferty sprzedaży i zbycie przez spółkę akcji Asseco Poland oraz jednocześnie na istotną transakcję z podmiotem powiązanym. Zarząd firmy Asseco Poland poinformował o akceptacji oferty sprzedaży akcji spółki złożonej przez akcjonariusza będącego podmiotem powiązanym spółki, to jest przez Cyfrowy Polsat, z uwzględnieniem zastosowanych zasad redukcji.

W związku z akceptacją oferty, w ramach skupu akcji własnych, Asseco Poland nabędzie od spółki Cyfrowy Polsat 10.642.046 akcji spółki po cenie 80 zł za akcję, to jest po cenie ostatecznej jednakowej dla wszystkich akcjonariuszy. Łączna wartość transakcji wyniesie 851.363.680 zł. Rozliczenie nabycia akcji nastąpi w dniu 21 września 2023 roku.

Przypomnijmy, że Cyfrowy Polsat nabył udziały Asseco Poland w 2019 roku (więcej tutaj).
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polsat Box
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

675 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

259 zł Więcej...