Połączenie dwóch operatorów z Hot Birda

dodano: 2023-09-19 21:28 | aktualizacja: 2023-09-19 23:05
autor: RO | źródło: advanced-television.com

Operator STN Słowenia iKO Media Group i STN ogłosiły fuzję. iKO do szwajcarski podmiot obsługujący teleport w Rzymie we Włoszech. STN ma siedzibę w Słowenii. Obaj operatorzy świadczą usługi dla nadawców z różnych satelitów na całym świecie, w tym również w Europie na systemie Eutelsat Hot Bird z pozycji orbitalnej 13°E. Mają wynajęte pojemności na częstotliwościach 11,373H, 12,322H, 12,380V czy 12,520V.

iKO Media Group iKOMG


Strategiczne partnerstwo pozwoli zwiększyć zakres usług oferowanych klientom obu firm. Rozszerzony pakiet rozwiązań obejmie m.in. transmisję satelitarną, usługi w chmurze, zarządzanie odtwarzaniem, odzyskiwanie po awarii, obsługa platform OTT, światłowód, transmisja IP, transmisja sportu i wydarzeń oraz najnowsze rozwiązania do obsługi kanałów, streamingu w sieciach społecznościowych i monetyzacji.
 

Rozmawialiśmy z STN od kilku miesięcy, ale dopiero kilka tygodni temu sfinalizowaliśmy partnerstwo. Nasza umowa nie ma określonego harmonogramu, ponieważ widzimy, że relacja przyniesie ogromne korzyści iKOMG, STN i połączonej bazie klientów w nadchodzących latach. Cieszymy się możliwością rozpoczęcia budowy i rozwoju ze wspaniałym zespołem STN

- powiedział prezes iKO Media Group, David Treadway.

W miarę postępów rozmów o współpracy w ostatnich miesiącach dla obu firm szybko stało się jasne, jakie ogromne korzyści w zakresie obsługi klienta może zapewnić ta fuzja. Nowe partnerstwo umożliwi rozwój i postęp w każdym obszarze działalności. Wiedza, doświadczenie branżowe i profesjonalizm zarówno w STN, jak i iKOMG, zapewnią wszystkim klientom szersze spektrum ulepszonych rozwiązań serwisowych

- dodał dyrektor generalny STN, Mitja Lovsin.


iKO nadaje prawie 400 kanałów telewizyjnych przy użyciu 450 Mb/s na satelitach i 700 Mb/s w protokole IP. iKOMG zapewnia nadawcom i właścicielom treści pełne spektrum usług, w tym zarządzanie odtwarzaniem o dużej pojemności, usług w chmurze, tworzenia EPG, rozwiązań do odzyskiwania po awarii, transmisja OTT czy IP.

STN to globalny obiekt nadawczy. Dzięki połączeniom satelitarnym, światłowodowym i IP oferuje klientom kompleksowe rozwiązania komunikacyjne na całym świecie, wszystkie obsługiwane przez całodobowe centrum operacyjne sieci.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 390 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...