TVP2: Maja Krzyżewska jedzie na „Eurowizję Junior”

dodano: 2023-09-24 17:38 | aktualizacja: 2023-09-25 10:46
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP2 TVP 2 Dwójka „Szansa na sukces” W niedzielę, 24 września br. w TVP2 wyemitowany został premierowo (w kolejnych dniach pokażą go TVP HD, TVP Polonia i TVP Rozrywka) 4. odcinek programu „Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2023”. Był to finał. Widowisko poprowadził Aleksander Sikora („The Voice of Poland” i „Pytanie na śniadanie”). Wystąpili Laura Bączkiewicz, Blanka Stajkow, Daria Malicka, Gracjana Górka, Maja Krzyżewska, Leon Olek, Filip Robak i Marek Sierocki („Rytmy Dwójki”, „Teleexpress” i „Teleexpress Extra”). Zwycięzca reprezentował będzie Polskę podczas „Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2023” w Nicei, we Francji.

TVP2 TVP 2 Dwójka „Szansa na sukces”


W niedzielę, 24 września br. odbył się finał programu „Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2023”. Zwyciężczynią została Maja Krzyżewska, która będzie reprezentować Polskę w „Konkursie Piosenki Eurowizji Junior 2023” w Nicei. O zwycięstwie zadecydowali widzowie w głosowaniu SMS-owym podczas finału „na żywo”.

W finale piątej edycji programu „Szansa na sukces. Eurowizja Junior” o nagrodę główną walczyło pięcioro finalistów: Daria Malicka, Leon Olek, Gracjana Górka, Filip Robak i Maja Krzyżewska. Każdy z nich wykonał jedną z piosenek, które pojawiły się we wcześniejszych odcinkach programu. Decyzją widzów (w głosowaniu SMS-owym) i jury do drugiej części finału dostali się:  Leon Olek i Maja Krzyżewska. W dogrywce dwójka młodych wykonawców zaprezentowała utwór pod tytułem „I just Need a Friend”, stworzony specjalnie na Eurowizję Junior 2023. W ścisłym finale zwycięzcę wyłoniono w głosowaniu SMS-owym i decyzją widzów Maja Krzyżewska została zwyciężczynią programu „Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2023”.

Maja Krzyżewska to trzynastoletnia uczennica szóstej klasy szkoły podstawowej w Jeleniewie. W wieku 4 lat mama zapisała ją do zespołu muzycznego, gdzie Maja Krzyżewska odkryła swoją muzyczną pasję. Zaczęła się uczyć gry na pianinie. W „The Voice Kids” (VI edycja, Joanna Klepko „Cleo”) dotarła do etapu „Bitew”.

Maja Krzyżewska będzie reprezentować Polskę w „Konkursie Piosenki Eurowizji Junior 2023” w Nicei, we Francji, który odbędzie się w niedzielę, 26 listopada br. „Konkurs Piosenki Eurowizji Junior” to międzynarodowe telewizyjne widowisko muzyczne, w którym uczestniczą państwa należące do Europejskiej Unii Nadawców (European Broadcasting Union/EBU). Każdego nadawcę reprezentować mogą dzieci w wieku 9-14 lat, które wykonają utwory stworzone specjalnie na tę okazję. W tym roku reprezentantka Polski zaśpiewa piosenką pod tytułem „I just Need a Friend” (muzyka: Carla Fernandes i Dominic Buczkowski-Wojtaszek, Patryk Kumór, Piotr Zborowski; tekst: Patryk Kumór, Carla Fernandes i Maria Dzięcielak) (więcej tutaj).

Finał programu „Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2023” odbył się w niedzielę, 24 września br. o godzinie 15:15 w TVP2. W kolejnych dniach widowisko to zobaczą premierowo widzowie kanałów TVP HD (w nocy z czwartku na piątek, z 28 na 29 września br. o godzinie 2:10), TVP Polonia (w poniedziałek, 25 września br. o godzinie 22:35) i TVP Rozrywka (w środę, 4 października br. o godzinie 23:40). Wystąpili Laura Bączkiewicz, Blanka Stajkow i Marek Sierocki („Rytmy Dwójki” w stacji TVP2 - więcej tutaj, „Teleexpress” na kanałach TVP1, TVP Polonia i TVP Info, „Teleexpress Extra” w stacji TVP Info - więcej tutaj). Widowisko poprowadził Aleksander Sikora („The Voice of Poland” w stacjach TVP2, TVP HD, TVP Wilno i TVP Rozrywka - więcej tutaj; „Pytanie na śniadanie” na kanałach TVP2, TVP Polonia i TVP Kobieta - więcej tutaj).
 
Maja Krzyżewska w programie „Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2023”, foto: Jan Bogacz
Maja Krzyżewska w programie „Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2023”, foto: Jan Bogacz


„Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2023” - emisja na kanałach TVP2, TVP HD, TVP Polonia i TVP Rozrywka.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

690 zł Więcej...

SAT Kurier - 8-10/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 8-10/2023

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...