DAZN zaoferuje transmisje na żywo w 4K?

dodano: 2023-09-26 10:17 | aktualizacja: 2023-09-26 14:03
autor: Jerzy Kruczek | źródło: digitalfernsehen.de

DAZN Nie tak dawno temu platforma streamingowa DAZN przeszła na nadawanie w rozdzielczości Full HD. Kiedy zaoferuje transmisje sportowe w rozdzielczości 4K? Zasadniczo DAZN ma opcję pokazywania piłki nożnej na żywo w UHD, chociażby Bundesligę na niemieckim rynku, której wybrane mecze są realizowane w 4K.

DAZN


Biuro prasowe DAZN, zapytane przez niemiecki serwis digitalfernsehen.de o możliwość zaoferowania 4K, odpowiedziało, że platforma otrzymała od swoich klientów wiele pozytywnych opinii na temat wprowadzenia Full HD i że oczywiście chce stale rozwijać swój produkt z myślą o wszystkich fanach.
 

- Naszym celem jest zawsze oferowanie najlepszej możliwej jakości obrazu i dźwięku, i jesteśmy pewni, że wkrótce będziemy mogli strumieniować w UHD - informuje biuro prasowe DAZN w Niemczech.

Choć brzmi to obiecująco, DAZN nie jest w stanie podać żadnych konkretnych ram czasowych dla wprowadzenia UHD. Można tylko mieć nadzieję, że kolejny skok w jakości obrazu nie zajmie tak dużo czasu, jak ten do Full HD, który jest standardem od 2021 roku.

Na forum.digitalfernsehen.de pojawiły się pogłoski, że Deutsche Telekom będzie pierwszym partnerem ewentualnego kanału DAZN UHD. Spekulacji tych nie można całkowicie odrzucić, wszak Telekom miał już doświadczenie z transmisjami UHD. Jednak według DAZN, przynajmniej na tę chwili, ta plotka nie jest prawdziwa: - Opisane rzekome plany z Deutsche Telekom nie istnieją.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-7/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-7/2023

12 zł Więcej...