Interia z programem „Kraj wybiera”

dodano: 2023-09-27 17:41
autor: Łukasz Knapik | źródło: Grupa Polsat Plus/satkurier.pl

Interia „Kraj wybiera” Cały tydzień w samochodzie, 2 tysiące przejechanych kilometrów i 6 miejscowości rozrzuconych po mapie. Piotr Witwicki („Wydarzenia” i „Gość Wydarzeń”) wyrusza w Polskę powiatową. Jak zapowiada nadawca, sprawdza nastroje przed wyborami i oddaje głos lokalnym społecznościom zazwyczaj pomijanym w mediach. Pyta o potrzeby i oczekiwania, które zaskoczą mieszkańców dużych miast, i wyjaśnią, dlaczego niektóre postulany społeczne i polityczne cieszą się takim dużym poparciem. Program redaktora naczelnego portalu Interia „Kraj wybiera” wystartował we wtorek, 26 września br. Dodajmy, że wybory parlamentarne w Polsce odbędą się w niedzielę, 15 października br.

Interia „Kraj wybiera”


Cały tydzień w samochodzie, dwa tysiące przejechanych kilometrów i sześć miejscowości rozrzuconych po mapie. Piotr Witwicki po telewizyjnych rozmowach z Donaldem Tuskiem (przewodniczącym Platformy Obywatelskiej/PO) i Mateuszem Morawieckim (wiceprezesem Prawa i Sprawiedliwości/PiS), wyrusza w Polskę powiatową. Sprawdza nastroje przed wyborami i oddaje głos lokalnym społecznościom zazwyczaj pomijanym w mediach. Pyta o potrzeby i oczekiwania, które zaskoczą mieszkańców dużych miast, i wyjaśnią, dlaczego niektóre postulany społeczne i polityczne cieszą się takim dużym poparciem. Program redaktora naczelnego Interii „Kraj wybiera” wystartował we wtorek, 26 września br.

- Oddajemy głos ludziom, których normalnie trudno zobaczyć w mediach. Chcemy poznać ich problemy, rozterki i oczekiwania związane z wyborami. Wybraliśmy zwyczajne miejscowości, w których mamy do czynienia z nadzwyczajnymi sytuacjami. Sprawdzamy, jakie nastroje panują w najbogatszej gminie w Polsce, w tej w której mieszkania są najtańsze czy w tej w której prawie wszyscy głosowali ostatnio na PiS. Często od takich osób możemy się dowiedzieć więcej o obecnej sytuacji politycznej niż od publicystów, politologów czy socjologów. Rozprawiamy się ze stereotypami i wyjaśniamy, dlaczego właśnie tak „Kraj wybiera”

mówi Piotr Witwicki.


„Kraj wybiera” to internetowy program wideo, w którym Piotr Witwicki, redaktor naczelny Interii oraz gospodarz „Wydarzeń” (emisja na kanałach Polsat, Polsat 1, Polsat 2, Super Polsat, Polsat News, Polsat News 2 i Wydarzenia 24 - więcej tutaj) i „Gościa Wydarzeń” (emisja w stacjach Polsat, Polsat 1, Polsat 2, Polsat News, Polsat News 2 i Wydarzenia 24 - więcej tutaj), rozmawia z mieszkańcami małych i średnich miejscowości. Nie tylko o wyborach, ale także o codziennym życiu, które determinuje i kształtuje ich sympatie i antypatie polityczne. - W programie ścierają się opinie, poglądy i wyobrażenia o Polsce przedstawicieli różnych grup społecznych i zawodowych. Od rodziców, seniorów, młodych dorosłych (generacja Z), po rolników, lokalnych aktywistów, przedsiębiorców i urzędników - czytamy w opisie.

Na trasie Piotra Witwickiego (2000 km) znalazły się miejscowości z różnych regionów Polski - od Podlasia, przez województwa kujawsko-pomorskie, łódzkie, mazowieckie, dolnośląskie, aż po Lubelszczyznę.

Premiera programu „Kraj głosuje” odbyła się we wtorek, 26 września br. w Interii. Kolejne odcinki będą prezentowane codziennie, do niedzieli, 1 października br. (więcej tutaj).

Dodajmy, że wybory parlamentarne w Polsce odbędą się w niedzielę, 15 października br. (więcej tutaj).
 
Prowadzącym program „Kraj wybiera” jest Piotr Witwicki, foto: Cyfrowy Polsat
Prowadzącym program „Kraj wybiera” jest Piotr Witwicki, foto: Cyfrowy Polsat
Prowadzącym program „Kraj wybiera” jest Piotr Witwicki, foto: Cyfrowy Polsat
Prowadzącym program „Kraj wybiera” jest Piotr Witwicki, foto: Cyfrowy Polsat


„Kraj głosuje” - sezon 1., premiery codziennie (od 26 września 2023 roku) na portalu interia.pl.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

299 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...