Eutelsat Konnect VHTS podjął pracę na 2,7°E

dodano: 2023-10-26 20:15 | aktualizacja: 2023-10-27 13:00
autor: Janusz Sulisz | źródło: Eutelsat

Eutelsat Konnect VHTS satelita 360px Francuski operator satelitarny Eutelsat przy okazji wyników finansowych ogłosił komercyjne oddanie do użytku kolejnego satelity telekomunikacyjnego – Eutelsat Konnect VHTS. Satelita ma przyczynić się do dalszego rozwoju łączności. VHTS to pierwsze litery słów Very High Throughput Satellite, czyli satelita o bardzo dużej przepustowości. Nowy satelita Eutelsat Konnect VHTS został uroczyście oddany do użytku komercyjnego na pozycji orbitalnej 2,7°E.

Eutelsat KonnectEutelsat Konnect VHTS to satelita o bardzo dużej przepustowości zbudowany przez Thales Alenia Space. Ma zapewnić łączność stacjonarną, mobilną i rządową w Europie, Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie.

Satelita Eutelsat Konnect VHTS zapewni 230 wiązek i dzięki przepustowości 500 Gbps w paśmie Ka może poszczycić się mianem największego satelity geostacjonarnego w Europie. Wyposażony w najpotężniejszy pokładowy procesor cyfrowy, jaki kiedykolwiek umieszczono na orbicie, oferuje elastyczność w alokacji pojemności satelity, optymalne wykorzystanie widma i stopniowe wdrażanie sieci naziemnej.

Ten najnowocześniejszy satelita, o pojemności 7- krotnie większej niż Eutelsat Konnect poprzedniej generacji, wchodzi do służby u kilku głównych zaangażowanych klientów, a mianowicie Orange – za pośrednictwem swojej spółki zależnej Nordnet w przypadku zasięgu we Francji, Telecom Italia Mobile w przypadku zasięgu we Włoszech oraz Thales Alenia Space zapewni łączność zwłaszcza dla rządów. Zobowiązania te, o łącznej wartości około 450 mln euro, wesprą cele Grupy Eutelsat w zakresie wzrostu przychodów w nadchodzących latach.

- Oddanie do użytku najnowocześniejszego satelity Eutelsat Konnect VHTS to ważny kamień milowy dla Grupy, który po raz kolejny pokazuje naszą wiodącą pozycję w zakresie innowacji i nasze zaangażowanie we wprowadzanie łączności na wyższy poziom i pomoc w przezwyciężaniu przepaści cyfrowej

- powiedziała dyrektor generalna Grupy Eutelsat, Eva Berneke.


Źródło: eutelsat.com
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

459 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

679 zł Więcej...