MediaMobil z pojemnością Eutelsat do globalnej łączności morskiej

dodano: 2023-11-08 11:56 | aktualizacja: 2023-11-08 12:30
autor: Janusz Sulisz | źródło: Eutelsat Group/MediaMobil.de

Statek Mediamobil logo 360px MediaMobil Communication GmbH, niemiecka firma telekomunikacyjna z Bremy, która specjalizuje się w dostępie do Internetu w odległych lokalizacjach - szczególnie na morzu - wybrała francuskiego operatora satelitarnego Eutelsat Group dla zapewnienia przepustowości łączności morskiej z satelity dla setek statków offshore na całym świecie. Z umowy nie wynika wprost, że MediaMobil ma korzystać nie tylko z satelitów GEO od Eutelsat Group, ale także LEO od OneWeb.

Mediamobil eutelsat group statek satelita 760px


MediaMobil skorzysta z rozwiązania Eutelsat ADVANCE, globalnej sieci satelitów GEO o niezrównanym zasięgu, ułatwiającym łączność na duże odległości i innowacyjną kontrolę sieci satelitarnej jako usługi. – poinformował operator satelitarny Eutelsat.

Kontrakt z Eutelsat Group zapewni MediaMobil dostęp do rozległej floty satelitów geostacjonarnych (GEO), których właścicielem i operatorem jest Eutelsat, oraz do solidnej infrastruktury naziemnej, obejmującej zestaw 16 globalnych bramek po wiele punktów obecności (PoP) zlokalizowanych na całym świecie.

Eutelsat ADVANCE to ekonomiczne i łatwe do wdrożenia rozwiązanie, które zapewnia łączność długodystansową i elastyczną przepustowość dla różnorodnych potrzeb rynków morskiego, rządowego, lotniczego i przedsiębiorstw prywatnych.

MediaMobil od dawna korzysta z usług pojemnościowych Eutelsat i dzisiaj potwierdza przejście na umowę leasingu usług, co jest zgodne z własną strategią Eutelsat.

Andreas Nil, dyrektor generalny MediaMobil, skomentował:

- Nasza umowa z Eutelsat OneWeb zapewnia niezrównaną łączność naszej flocie składającej się z ponad 100 wielozadaniowych tankowców i morskich statków budowlanych działających obecnie na całym świecie, dzięki dostępowi do floty satelitów o wysokiej wydajności i dużej przepustowości (HTS). dookoła świata. Umowa licencyjna na usługę umożliwi firmie MediaMobil dalszy rozwój pozycji dostawcy usług premium VSAT przy jednoczesnym obniżeniu kosztów przepustowości ponoszonych przez użytkowników. Możliwości Eutelsat OSS ułatwią także firmie MediaMobil rozwój zintegrowanych usług satelitarnych na wielu orbitach w połączeniu z systemem LEO, co zapewni naszym klientom wyjątkową jakość doświadczenia.


Źródło: eutelsat.com
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

439 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

459 zł Więcej...