Departament Obrony USA podpisuje umowę z SES

dodano: 2023-11-09 17:01
autor: Janusz Sulisz | źródło: SES

SES O3b power satelita 360px Departament Obrony USA podpisał umowę o wartości 270 mln dol. na zakup usług łączności satelitarnej od globalnego operatora satelitarnego SES (znany jako Astra) w Luksemburgu. Zgodnie z ogólną umową zakupu (tzw. BPA) firma zależna SES Space & Defense zapewni Departamentowi Obrony Stanów Zjednoczonych komunikację o znaczeniu krytycznym, wykorzystując system satelitów O3b mPOWER firmy SES.

O3b mPOWER SESSES Space & Defense, spółka zależna będąca w całości własnością SES, podpisała ogólną umowę zakupu (BPA) z Departamentem Obrony Stanów Zjednoczonych (DoD) na średnią orbitę okołoziemską (MEO) o niskim usługi satelitarne o dużej przepustowości (HTS) z opóźnieniami. 

Umowa przewiduje świadczenie usług łączności satelitarnej z konstelacji SES O3b mPOWER.

Zamówienie ma charakter zamówienia na wykonanie prac i stanowi część tzw. jednorazowej umowy w sprawie zamówienia, którą SES podpisała w 2018 r. z Agencją Systemów Informacji Obronnej (DoD DISA).

Jednorazowa umowa zakupu zapewnia amerykańskiemu wojsku dostęp do satelitów O3b mPOWER w ramach tej usługi. Obejmuje to usługi satelitarne, a także usługi bramek, terminali, wsparcie techniczne, prace instalacyjne, nadawanie naziemne i szkolenia.

SES z siedzibą w Luksemburgu świadczy usługi na rzecz rządu USA za pośrednictwem swojej spółki zależnej SES Space & Defence z siedzibą w Reston w Wirginii.

Źródło: ses.com
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

439 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...