Klasyki polskiego kina z WFDiF w Canal+ online [wideo]

dodano: 2023-11-16 13:41
autor: Karolina Dobrowolska | źródło: CANAL+

CANAL+ online Ofertę serwisu CANAL+ online wzbogaciły właśnie kolejne tytuły - klasyki rodzimego kina z biblioteki Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Fani polskiej kinematografii będą mogli obejrzeć m.in. kultową „Seksmisję”, obsypaną nagrodami trylogię Krzysztofa Kieślowskiego „Trzy kolory”, filmowy portret Nikifora Krynickiego z wybitną rolą Krystyny Feldman „Mój Nikifor” czy nagrodzonego w Cannes „Człowieka z marmuru”. Komedie, które wszyscy znają i kochają, filmowe interpretacje lektur, mocne klasyki - to wszystko w CANAL+ online.

polskie klasyki Canal+ online


Filmy młodości naszej, naszych rodziców i dziadków. W założonej w 1949 roku, jako ośrodek produkcji filmów dokumentalnych i Polskiej Kroniki Filmowej, Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych przez ponad 70 lat powstawały największe działa najważniejszych polskich filmowców. Obrazy Andrzeja Wajdy, Krzysztofa Zanussiego, Jerzego Antczaka, Krzysztofa Kieślowskiego i Jerzego Hoffmana. Filmy-ikony doceniane i nagradzane na najważniejszych światowych festiwalach: uhonorowany dwiema nagrodami specjalnymi na MFF w San Sebastián „Krótki film o miłości”, nagrodzony Feniksem Europejskiej Akademii Filmowej „Krótki film o zabijaniu”, nominowane do Złotych Globów w trzech kategoriach i nagrodzone sześcioma statuetkami na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji „Trzy kolory: Niebieski” czy polscy kandydaci do Oscara® mistrza Andrzeja Wajdy - „Panny z Wilka”, „Człowiek z żelaza” i „Ziemia obiecana”.

Biblioteka WFDiF to także ikoniczne komedie, które bawiły i wciąż bawią kolejne pokolenia Polaków. Od najsłynniejszej polskiej satyry na słusznie minioną epokę „Miś”, przez „Kingsajz” i „Seksmisję” z popisowymi kreacjami Jerzego Stuhra, dwie odsłony „Vabank” Juliusza Machulskiego z plejadą polskich gwiazd, po kultowe produkcje z początku drugiego tysiąclecia - „Chłopaki nie płaczą” i „Dzień świra” z fantastycznym Markiem Kondratem. Nie można również nie wspomnieć o legendarnych ekranizacjach polskich epopei narodowych, w sam raz dla tych, którzy czują na karku oddech zbliżającej się matury - nominowanego do Oscara® i Złotej Palmy „Faraona” Jerzego Kawalerowicza, przeniesionych na ekran przez Aleksandra Forda „Krzyżaków”, którzy w 1960 roku walczyli w Wenecji o Złotego Lwa, dramacie „Noce i dnie” Jerzego Antczaka uhonorowanym Srebrnym Niedźwiedziem i nominowanym do Oscara® czy „Lalce” Wojciecha Hasa, w której w Izabelę Łęcką wcieliła się zjawiskowa Beata Tyszkiewicz.

Wśród produkcji, które zasilały ofertę CANAL+ online, nie zabrakło także klasyków polskiego kina sensacyjnego, jak „Psy” Władysława Pasikowskiego, po których Bogusław Linda zapisał się na zawsze w rodzimym kinie jako Franz Maurer, dramatu psychologicznego „Dług” Krzysztofa Krauze, czy głośnego thrillera Jana Komasy - „Sala samobójców”.

Największe polskie klasyki WFDiF już są już dostępne w serwisie CANAL+ online.
 
 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...