Eutelsat OneWeb: Indie są „pierwsze”

dodano: 2023-11-22 12:44
autor: Janusz Sulisz | źródło: Eutelsat.com

Eutelsat Oneweb logo red 360px Operator satelitarny Eutelsat OneWeb twierdzi, że jako pierwszy otrzymał zgodę indyjskiego organu regulacyjnego na satelitarną łączność szerokopasmową w całych Indiach, przy czym nie wydano jeszcze przydziału widma. Firma OneWeb India twierdzi, że 21 listopada otrzymała od IN-SPACe niezbędne zezwolenia na uruchomienie komercyjnych usług szerokopasmowego Internetu satelitarnego Eutelsat OneWeb w Indiach.

Eutelsat Oneweb Eutelsat Group logo 760px


Inni operatorzy satelitarni tez walczą o ogromny rynek tego typu usług w Indiach. Spółka joint-venture Jio/SES i amerykański Starlink są w trakcie procesu regulacyjnego w Indiach i oczekują na zatwierdzenia.

OneWeb India planuje budowę dwóch naziemnych teleportów w Gujarat i Tamil Nadu dla usług OneWeb na terenie Indii.

IN-SPACe to agencja rządu Indii odpowiedzialna za regulowanie działalności kosmicznej i wydawanie zezwoleń na prowadzenie działalności kosmicznej w kraju. Zezwolenie to oznacza, że ​​Eutelsat OneWeb będzie mógł uruchomić komercyjne usługi łączności zaraz po przyznaniu przez rząd przydziału widma.

Prezes Bharti Group i wiceprezes (współprzewodniczący) Zarządu Grupy Eutelsat, Sunil Bharti Mittal, powiedział:

- Z przyjemnością odnotowujemy zielone światło od indyjskiego organu regulacyjnego ds. przestrzeni kosmicznej na uruchomienie komercyjnych usług szerokopasmowego Internetu satelitarnego Eutelsat OneWeb w Indiach. Będzie to kluczowy krok w kierunku spełnienia indyjskich ambicji zapewnienia wszystkim dostępu do Internetu i umożliwi realizację wizji Cyfrowych Indii przez Pana Premiera. Eutelsat OneWeb będzie gotowy do wdrożenia, gdy tylko otrzyma ostateczne zezwolenie na wykorzystanie widma w celu uruchomienia usług komercyjnych.


Cyril Dujardin, współdyrektor ds. łączności w Grupie Eutelsat, dodał:

- Wypełnianie luki w zakresie łączności na całym świecie wymaga współpracy przedsiębiorstw, ale także rządów i organów regulacyjnych. Cieszymy się, że otrzymaliśmy te zezwolenia od organu regulacyjnego ds. przestrzeni kosmicznej, które przybliżają kraj do zapewnienia szybkiej łączności nawet w najbardziej odległych lokalizacjach. Po ukończeniu w zeszłym roku prac nad konstelacją LEO jesteśmy doskonale przygotowani do świadczenia tej istotnej usługi łączności firmom w całych Indiach.

Generał broni AK Bhatt (w stanie spoczynku), dyrektor generalny Indian Space Association (ISpA), również z zadowoleniem przyjął autoryzację IN-SPACe dla OneWeb India na świadczenie komercyjnych satelitarnych usług szerokopasmowych za pośrednictwem satelitów LEO w kraju.

 

 - Dzięki temu posunięciu OneWeb stała się pierwszą firmą, która otrzymała to zezwolenie. Kolejnym logicznym krokiem będzie dla nas pewność, że rząd wkrótce podejmie decyzję w sprawie przydziału widma satelitarnego, aby utorować drogę do rozpoczęcia łączności satelitarnej nowej generacji w Indiach

– powiedział Bhatt.

W marcu OneWeb nawiązał współpracę z Indyjską Organizacją Badań Kosmicznych (ISRO) w celu wystrzelenia 36 satelitów.

 


Źródło: eutelsat.com
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...