Rebranding kanałów UKTV pod nazwą U

dodano: 2023-11-29 12:56
autor: Janusz Sulisz | źródło: UKTV

U Rebranding UKTV nowy design 2023 360px UKTV zmieni markę swoich kanałów pod nazwą U. Od lata 2024 r. usługa streamingowa UKTV Play zostanie przeniesiona do krótszej nazwy: U, a rodzina bezpłatnych kanałów UKTV zmieni się na U&Dave, U&DRAMA, U&YESTERDAY i U&W. Kanały są własnością i są obsługiwane przez komercyjne ramię BBC - BBC Studios.

U Rebranding UKTV nowy design 2023 760px


Kanały UKTV będą identyfikować się jako U:
  • Dave,stanie się U&Dave
  • Drama zmieni się w U&DRAMA
  • Yesterday zmieni się w U&YESTERDAY
  • W będzie teraz U&W
  • Usługa streamingowa UKTV Play będzie znany jako U

Penny Brough, dyrektor ds. marketingu UKTV, powiedziała:

- Od 30 lat UKTV emituje programy, którymi ludzie się pasjonują – kryminały, dramaty, dowcipne komedie i nie tylko – ale do tej pory wydawało się, że jest ona oderwana od rzeczywistości. Chcemy mieć pewność, że nasi odbiorcy będą mogli w pełni cieszyć się naszą bezpłatną i niezwykle różnorodną ofertą, dlatego ułatwiamy im nawigację.


Kanały otrzymały wcześniej markę UKTV, a wcześniej były znane jako UK, ale w 2008 roku zrezygnowano z tej po pomyślnym uruchomieniu Dave'a.

Nowa identyfikacja wizualna U i architektura marki mają zostać zaprezentowane w 2024 r.
Wolff Olins współpracuje z wewnętrznym zespołem kreatywnym UKTV nad pakietem zasobów dla rebrandingu, który będzie jednocześnie wprowadzany na ogólnodostępnych kanałach UKTV i w przyszłym roku uruchomi usługę przesyłania strumieniowego.

David Stevens, dyrektor ds. strategii wykonawczej w Wolff Olins, powiedział:

- Rynek rozrywki jest tak zalany zagmatwanymi ofertami o dziwacznych nazwach, dlatego chcieliśmy się rozebrać, zredukować hałas i zaprezentować tę rodzinę marek w jasny, wyraźny i wyjątkowy sposób.

- Nowa nazwa „U” jest ukłonem w stronę dziedzictwa UKTV i podkreśla, że ​​to nowe doświadczenie oglądania dotyczy wyłącznie Ciebie. Jesteśmy podekscytowani możliwością stworzenia odważnej marki, która będzie się wyróżniać, ale nie będzie przeszkadzać. Chcieliśmy połączyć eklektyczne portfolio, zachowując jednocześnie osobowość i pomóc Ci zatracić się w tym, co kochasz.


Od początku roku (styczeń-sierpień) UKTV Play zwiększyło oglądalność o 69%, a w 2024 r. doda kanały FAST.

Płatne kanały UKTV Alibi, Gold i Eden w późniejszym terminie zostaną zmienione na U&alibi, U&GOLD, U&eden, łącząc całą sieć pod marką U.

Źródło: digitaltveurope.com
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Rebranding
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 11-12/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2023

12 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

249 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...