„Skarby splamione krwią” na kanale History2

dodano: 2023-11-29 14:39
autor: Łukasz Knapik | źródło: A+E Networks/satkurier.pl

History2 „Skarby splamione krwią” W listopadzie br. kanał History2 poleca swoim widzom szczególnie brytyjski program „Skarby splamione krwią” („Looting History”). Odcinki 1. sezonu będą emitowane w piątki, od 10 listopada br., o godz. 22:00. 1. seria składa się z 10 odcinków.

History2 „Skarby splamione krwią”


Grabieżcy grobowców, handel i historyczne artefakty. „Skarby splamione krwią” to program będący śledztwem wokół tego, jak handel skradzionymi antykami i sztuką stał się głównym źródłem dochodów dla syndykatów przestępczych, gangów i terrorystów na całym świecie. Szacuje się na przykład, że gdy Ad-Daula al-Islamijja fi al-Irak wa-asz-Szam (ISIS) kontrolowało Syrię i północny Irak, każdego roku islamska organizacja terrorystyczna czerpała od 150 do 200 milionów dolarów zysku z nielegalnego handlu skradzionymi artefaktami. Jednak gdy drogocenne obiekty w wyniku nielegalnej działalności zdobią ściany bajecznie bogatych i zajmują szczególne miejsca w największych muzeach świata - nikt nie chce o tym mówić.

Cenne starożytne skarby wyrwane z ziemi. Bezcenna sztuka zrywana ze ścian. Twórcy programu wierzą, że gdy największe osiągnięcia ludzkości zostają zredukowane do towaru na czarnym rynku - to jest prawdziwy dramat współczesności. W każdym odcinku programu widzowie przyglądają się jak i dlaczego wszyscy - od Państwa Islamskiego po chińskie triady - włączyli się do tego procederu, i dlaczego międzynarodowe organy ścigania są zdeterminowane, by go ukrócić, ale niestety często pozostają bezsilne (więcej tutaj).
 
„Skarby splamione krwią” na kanale History2, foto: A+E Networks
„Skarby splamione krwią” na kanale History2, foto: A+E Networks


„Skarby splamione krwią” - sezon 1., emisja w piątki (od 10 listopada 2023 roku) o godz. 22:00 w History2.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...