Český Telecom myśli o MPEG-4

dodano: 2006-01-13 20:42
autor: Janusz Sulisz | źródło: parabola.cz

Przejście czeskich widzów z analogowej telewizji na cyfrową, naziemną DVB-T może się skomplikować. Český Telecom, jeden z trzech posiadaczy licencji DVB-T w Czechach, w odróżnieniu od České Radiokomunikace i Czech Digital Group (CDG), rozważa wykorzystanie kompresji MPEG-4 zamiast MPEG-2.W przypadku wyboru przez Český Telecom kompresji MPEG-4, a nie MPEG-2, którą zaczęli już stosować dwaj pozostali operatorzy České Radiokomunikace i CDG, konieczne będzie wprowadzenie na czeski rynek nowocześniejszych odbiorników MPEG-4, których cena będzie z całą pewnością dużo wyższa niż aktualna cena średniej klasy odbiornika DVB-T w MPEG-2.

Český Telecom rozważa MPEG-4, bo pozwoli to na umieszczenie w jednym multipleksie większej liczby kanałów. W przypadku MPEG-2 z jednej częstotliwości można włączyć 4-5 kanałów telewizyjnych. Przy zachowaniu tej samej jakości obrazu w MPEG-4 można włączyć do 8 kanałów telewizyjnych.

Kompresję MPEG-4 zaczynają testować nadawcy satelitarni w standardzie DVB-S2 - Premiere, TPS, Sky i Euro1080.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

339 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...