Dekoder MPEG-4 wielkości karty

dodano: 2006-02-10 12:09
autor: Anna Sulisz | źródło: Neotion

Czy można sobie wyobrazić dekoder MPEG-4 o wymiarach karty kredytowej? Dzięki wyprodukowanemu przez francuską firmę Neotion - Pocket DTV, każdy może oglądać znakomitej jakości obraz w kompresji MPEG-4, jak również korzystać z najbardziej zaawansowanych technologii, np. Home Networking.Aby z powodzeniem wypełnić to wyzwanie, nie wystarczyło wprowadzić kilka innowacji. Po 3 latach intensywnych badań i wysiłków, Neotion ogłosił opracowanie technologii, która wiąże się z jednym najbarrzdiej istotnym układem - Neotion procesor 4, który spełnia wszystkie główne zadania tunera satelitarnego.

Jako dodatek do integracji do nowego międzynarodowego standardu TV (MPEG-4 H264), Neotion również zaprojektował nowoczesne zabezpieczenia i systemy bezpieczeństwa, które dotąd jeszcze nie zostały wprowadzone w życie i nie zostały zaoferowane jakiemukolwiek konsumentowi produktów elektronicznych, stąd też idealnie zastosowania dla operatorów serwisów pay TV i Video On Demand.

Umocniona dzięki ogólnoświatowemu patentowi, Neotion planuje rozszerzyć ofertę dekoderów MPEG-4, produkowanych w bardzo małym formacie. Dekodery MPEG-4 będą produkowane w wielu wersjach, poczynając od tych najprostszych do LCD TV i odbiorników cyfrowych po bardziej zaawansowane rozwiązania umożliwiające nagrywanie i multidostęp do sieci IP przez WiFi lub nawet HomePlug (Power Line Connexion).

Firma już współpracuje z dwoma ważnymi partnerami. Liczba produkowanych dekoderów NP DTV powinna w szybkim czasie osiągać liczbę setek tysięcy egzemplarzy. Neotion Pocket DTV był testowany w styczniu 2006, a masowa produkcja rozpocznie sie już w kwietniu.

- Neotion Pocket DTV niewątpliwie wykroczy poza handlowe modele produktów dla cyfrowej telewizji dla mas, niezależnie od tego, czy to jest urządzenie FTA czy na sprzęt dla płatnej telewizji. Wyjątkowe połączenie technologii MPEG-4 w tak małych rozmiarach to doskonale dostosowane urządzenie dla płaskich telewizorów, to nowy świat - powiedzał Jean-Yves Le Roux, prezes Neotion.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...