ADB partnerem RAI

dodano: 2006-02-16 11:41
autor: Adrian Gąbka | źródło:

ADBlogo_small_sk.jpg Firma Advanced Digital Broadcast ogłosiła, że bierze udział w publicznych transmisjach pilotowanych przez RAI. by dostarczać przekaz wysokiej rozdzielczości (HDTV) na żywo z Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2006 w Turynie we Włoszech.Idąc za pierwszym doświadczeniem RAI z HDTV, bazującym na kodowaniu MPEG2, podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej - Wlochy’90, to nowe przedsięwzięcie oprze się na dystrybucji przekazu wysokiej rozdzielczości (HDTV) przy użyciu kodowania MPEG4. Przekaz ten będzie transmitowany do dekoderów (tzw. set-top-boxów) ADB rozlokowanych w różnych miejscach publicznych na obszarze miasta Turyn oraz wioski olimpijskiej. Firmy: ST, Comteck Video Enterprise, Panasonic oraz Tandberg także są dostawcami technologii do tych cennych pokazów ilustrujących przyszłość telewizji cyfrowej.

Dr Alberto Morello, dyrektor Centrum Badań i Innowacji Technologicznych w RAI stwierdził: „To wielka szansa zademonstrowania możliwości RAI we wprowadzaniu nowej technologii w tych pierwszych na świecie transmisjach wydarzeń z Zimowych Igrzysk Olimpijskich w formacie wysokiej rozdzielczości i w MPEG4”. Dr Morello dodał: „Z nadzieją oczekujemy komercyjnego wprowadzenia serwisów HDTV bazujących na MPEG4 w przyszłości na całym obszarze Włoch”.

To przedsięwzięcie pokaże także jak RAI wykorzystuje najnowsze techniki zaawansowanego kodowania AVC (Advanced Video Coding), by sprostać wymaganiom wyższej szerokości pasma dla HDTV. Obrazy będą kodowane oraz przekazywane do dekoderów obsługujących dekodowanie MPEG4, które są niezbędne, by odebrać pokazy, w ramach sieci naziemnej telewizji cyfrowej RAI oraz z systemu satelitarnego Eutelsat. Widzowie będą mogli oglądać akcje w formie krystalicznie czystego obrazu w wielu lokalizacjach dostępnych publicznie na obszarze Turynu, między innymi na dworcu głównym, w urzędach władz lokalnych, w licznych hotelach oraz w infrastrukturze przygotowanej przez RAI.

Philippe Lambinet, Dyrektor Wykonawczy CEO ADB skomentował: „To jest wyjątkowa okazja dla ADB. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że wspieramy RAI w pokazach oraz mamy nadzieję, że te pokazy pozwolą także publiczności szerzej uświadomić sobie, czego można oczekiwać od telewizji cyfrowej przyszłości”.

W programie pilotażowym użyte zostaną dekodery ADB 6800STX zawierające tunery DVB-T i DVB-S2 oraz dekodowanie MPEG4/AVC dla odbioru serwisów HDTV o wysokiej szerokości pasma. Serie x800 ADB wyposażone w wydajne procesory STMicroelectronics – STi7100 (www.st.com) zostaną rozprowadzone do klientów ADB w pierwszej połowie 2006 roku.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

679 zł Więcej...