GlobeCast i Neotion dla MPEG-4

dodano: 2006-04-25 13:10
autor: Anna Sulisz | źródło: Neotion

GlobeCast i Neotion stworzyły nową opcję dla pakietów telewizji satelitarnej w systemie MPEG-4 AVC. Głównym celem ma być umożliwienie nadawcom taniej transmisji kanałów w MPEG4 za pomocą opatentowanej przez Neotion tzw. MPEG-4 Pocket Decoder Technology.24 kwietnia 2006 roku GlobeCast, firma zajmująca się zarządzaniem i dystrybucją programów i Neotion, który zajmuje się nowoczesną technologią związaną z telewizją cyfrową i MPEG-4 podpisały strategiczne porozumienie dotyczącego stworzenia i wprowadzenia technologii MPEG-4 AVC dla satelitarnych platform cyfrowych.

Technologia ta jest idealna dla abonentów, którzy nie mają nowoczesnego sprzętu do odbioru kanałow MPEG-4.

GlobeCast, firma zależna od France Telecom, przewiduje wprowadzanie technologii w życie już w 2006 roku we wszystkich europejskich platformach cyfrowych, gdzie będzie wprowadzany MPEG-4. Ponadto, GlobeCast będzie mógł dostarczać kanały telewizyjne dla pakietów cyfrowych w MPEG-4, dzięki własnej światowej sieci telekomunikacyjnej. Jest w niej 15 teleportów i techniczne centra na pięciu kontynentach, jak również dzięki globalnej sieci ATM, która łączy centra GlobeCast na całym świecie.
3640,
Drugą stroną medalu jest technologia Neotion, która umożliwia stworzenie kieszonkowego dekodera MPEG-4 wielkości karty kredytowej, które mogą być podłączone do tysięcy istniejących na rynku odbiorników CI w MPEG-2. Poza możliwością upgrade'u obecnie najlepszą technologią istniejących na rynku odbiorników, to również będzie możliwość ich wyposażenia w systemy dostępu warunkowego.

Oryginalna kombinacja cyfrowych platform MPEG-4 GlobeCast i technologii plug and play stworzonej przez Neotion, otwiera szeroki zakres możliwości dla operatorów cyfrowych platform cyfrowych:

- najwyższą jakość wizji (Home Cinema DVD) przy niskim bit rate,

- bezkonkurencyjny w kosztach i optymalny dla pakietów na całym świecie,

- niskie koszta transmisji DTH dla nowych rynków i nowych platform cyfrowych.

Dzięki wspólnemu projektowi MPEG-4 AVC, GlobeCast i Neotion będą odgrywać znaczną rolę w rozwoju przemysłu telewizji cyfrowej. Po raz pierwszy, nowy serwis umożliwi widzom otrzymanie lepszego dźwięku i obrazu, a równocześnie zwiększy ilość dostępnych kanałów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 1-2/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Signal T2-Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Signal dla Naziemnej Telewizji...

150 zł Więcej...

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...