TVP czy Orange Sport z I ligą piłkarską?

dodano: 2008-09-29 21:33 | aktualizacja: 2008-09-30 12:14
autor: Janusz Sulisz | źródło: press.pl

tvp Najpóźniej w połowie października dowiemy się, kto będzie pokazywać pierwszą ligę piłki nożnej - TVP czy Orange Sport. 26 września Polski Związek Piłki Nożnej (PZPN) podjął uchwałę o wypowiedzeniu ze skutkiem natychmiastowym umowy z Telewizją Polską. Umowa ta dotyczyła praw do transmitowania rozgrywek pierwszej ligi (nie mylić z Ekstraklasą).Powodem decyzji są rażące naruszenia, jakich dopuściła się TVP. Według Roberta Korzeniowskiego, szefa sportu w TVP, nikt jeszcze tej uchwały oficjalnie nie przekazał Telewizji Polskiej.

Nie wyklucza się renegocjacji umowy z telewizją publiczną, ale na innych warunkach. TVP proponuje za 3-letni kontrakt 750 tys. zł (poprzedni obejmujący jeden sezon opiewał na 30 tys. zł). 3,5 mln zł oferuje z kolei Orange Sport, z którym również prowadzone są rozmowy. Na decyzję trzeba będzie poczekać do połowy października.

Piłkarska Liga Polska zaproponowała emitowanie radiowego magazynu poświęconego rozgrywkom Radiu Eska. Trwający godzinę program miałby się pojawiać na antenie w niedziele.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 219 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Opticum Nytro Box HEVC

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX Technology...

99 zł Więcej...

DJI Osmo Pocket

1 190 zł Więcej...