Propozycje National Geographic Channel na lipiec

dodano: 2010-06-04 18:00 | aktualizacja: 2010-06-06 10:12
autor: Anita Dąbek | źródło: NGC

National Geographic Channel W lipcu 2010 roku kanał National Geographic przygotował dla swoich widzów szereg nowych propozycji programowych, w tym „Ostry dyżur na morzu” (Salvage Code Red 2), „Sekrety Gallipoli” (Gallipoli’s Deep Secrets), „Niebezpieczne spotkania 5” (Dangerous Encounters 5), „Zaklinacz psów” (Dog Whisperer) oraz „Mroczna strona diamentów” (Diamonds: The Dark Side).
WYBRANE PROPOZYCJE PROGRAMOWE DLA
National Geographic Channel
Lipiec 2010

OSTRY DYŻUR NA MORZU
Salvage Code Red 2
Od poniedziałku, 5 lipca, godz. 21.00

Fascynująca seria powraca
z nowymi, pełnymi akcji, odcinkami. Po raz kolejny widzowie będą mogli przyglądać się z bliska prawdziwym bohaterom z największych brygad ratunkowych świata, którzy walczą z czasem próbując ocalić statki i ich załogi, które znalazły się w sytuacji zagrożenia.
Nigdy wcześniej nie prezentowane, ekskluzywne materiały filmowe pokazują szczegółowo cały przebieg akcji ratowniczych, od wstępnych przygotowań aż po finał, który nigdy nie jest możliwy do przewidzenia.
Będziemy świadkami jak ekipy ratownicze starają się uchronić tankowiec przed katastrofą
w obliczu zbliżającego się jednego
z najsilniejszych tajfunów w historii Tajwanu. Zobaczymy jak ratownicy będą próbowali zepchnąć z mielizny tankowiec Colombo Queen w obliczu zbliżającego się do Zatoki Perskiej silnego sztormu. Spotkamy także pracowników  największych na świecie firm ratowniczych, które udzielają pomocy statkom zdanym na łaskę i niełaskę oceanów. Będziemy również świadkami spychania przez tajfun Marakot tankowca z ładunkiem chemicznym w kierunku akwarium za miliony dolarów. Czy uda się uniknąć katastrofy?

Odcinek „Aleja tajfunów” poniedziałek 5 lipca, godz. 21
Odcinek „Kryzys na wybrzeżu” poniedziałek 12 lipca, godz. 21
Odcinek „Morscy kowboje” poniedziałek 19 lipca, godz. 21
Odcinek „Strefa klęski żywiołowej” poniedziałek 26 lipca, godz. 21SEKRETY GALLIPOLI
Gallipoli’s Deep Secrets
Niedziela 18 lipca, godz. 21.00

 Dr Robert Ballard, odkrywca wraku Titanica, wyrusza na kolejne zadanie. Postanawia przyjrzeć się z bliska wodom, które pochłonęły statki Brytyjskiej Marynarki Wojennej podczas krwawej bitwy z Imperium Ottomańskim. Ballard chce rozwiązać tajemnicę, dlaczego potężna flota brytyjska nie potrafiła poradzić sobie z osłabionymi siłami tureckimi. W programie Dr Ballard odsłania kulisy historycznej bitwy o Gallipoli, która wciąż kryje wiele nieodkrytych sekretów
i tajemnic.NIEBEZPIECZNE SPOTKANIA 5
Dangerous Encounters 5
Od czwartku 1 lipca, godz. 21.00


Seria „Niebezpieczne spotkania” to możliwość przyjrzenia się najciekawszym
i najniebezpieczniejszym zwierzętom naszej planety. W piątym sezonie, prowadzący program, Brady Barr, wykorzystuje nowoczesne technologie, by odkryć przed widzami nieznane dotąd fakty z życia zwierząt
i lepiej poznać najciekawsze i najniebezpieczniejsze zwierzęta naszej planety. Od badań prędkości ataku grzechotnika z wykorzystaniem testów szybkości reakcji, przez śledzenie kamerami głębinowymi ogromnej kałamarnicy Humboldta, która osiąga długość do czterech metrów, po próbę schwytania morderczo szybkiego krokodyla ludożercy czy poszukiwanie niezwykle niebezpiecznych ryb - elektrycznych węgorzy. To jednak tylko niektóre
z czekających w piątym sezonie niebezpiecznych spotkań.

Odcinek „Mordercza szybkość” czwartek 1 lipca, godz. 21.00
Odcinek „Pole bitwy niedźwiedzi” czwartek 8 lipca, godz. 21.00
Odcinek „Dziki zachód” czwartek 15 lipca, godz. 21.00
Odcinek „Elektryczne węgorze” czwartek 22 lipca, godz. 21.00
Odcinek „Kałamarnica kanibal” czwartek 29 lipca, godz. 21.00
ZAKLINACZ PSÓW
Dog Whisperer
Od piątku 2 lipca, godz.  21.00 i 22.00

 Zaklinacz psów to amerykański serial dokumentalny, w którym słynny behawiorysta psów Cesar Millan, który specjalizuje się w wychowywaniu agresywnych i problematycznych psów, pokazuje właścicielom jak być przywódcą swojego pupila. W każdym odcinku widzowie poznają kilka psów, ich właścicieli oraz problemy z jakimi się borykają. Sfrustrowani posiadacze czworonogów zwracają się do Millana, by ten dał im wskazówki, jak zmienić uciążliwe zachowania swoich ulubieńców. Zwierzęta wzięte pod opiekę Millana przechodzą metamorfozę, której zaskoczeni właściciele nie mogą się nadziwić. Cesar pełni rolę ratownika, a często nawet ostatniej deski ratunku dla zwierzaków, które w przeciwnym razie zostałyby ukarane lub nawet oddane. Widzowie, oglądając kolejne odcinki programu przekonują się na własne oczy, jak Cesar pomaga odzyskać dobrą formę kolejnym psom, szkoląc przy tym ich właścicieli. Bo jak mówi, to przeważnie ludzie są winni niepożądanych zachowań zwierząt, bo nie potrafią zbudować z nimi odpowiednich relacji. Dzięki cudownej transformacji psy i ich właściciele mogą żyć w harmonii.

Po poradę dotyczącą czworonogów do Millana zgłaszają się również znane osobowości telewizyjne. Bo pomimo wykształcenia, posiadanych dyplomów
i ogromnych zarobków, tak jak inni „śmiertelnicy”, nie potrafią okiełznać temperamentu swoich ulubieńców.


Odcinek „Jake na wygnaniu” piątek 2 lipca, godz.21
Odcinek „Język Scrout’a” piątek 2 lipca, godz. 22
Odcinek „Strach przed psami” piątek 9 lipca, godz. 21
Odcinek „Lotos rozkwita” piątek 9 lipca, godz. 22
Odcinek „Czerwona strefa” piątek 16 lipca, godz. 21
Odcinek „Nastoletni wybawca” piątek 16 lipca, godz. 22
Odcinek „Strach przed kołami” piątek 23 lipca, godz. 21
Odcinek „Dylemat wdowy” piątek 23 lipca, godz. 22
Odcinek „Wierny Bozley” piątek 30 lipca, godz. 21
Odcinek „Bam Bam” piątek 30 lipca, godz. 22SPECJALNE PROPOZYCJE PROGRAMOWE

MROCZNA STRONA DIAMENTÓW
Diamonds: The Dark Side
Niedziela 25 lipca, godz. 21.00
„Diamentowy biznes” jest warty 14 miliardów dolarów rocznie. Ten dokument przedstawia historię ludzkiej obsesji na punkcie diamentów, odkrywa ile jesteśmy w stanie poświęcić, byle tylko je zdobyć.
Dla większości ludzi ten minerał jest symbolem bogactwa, przepychu
i nieśmiertelnej miłości. Jego siła jest niewyobrażalna. Może wyciągnąć cały naród z biedy, może obrócić rządy przeciwko własnym narodom.
National Geographic Channel wraz ze znanym poszukiwaczem diamentów, Chuck’iem Fipke, pokazuje widzom drogę tych kamieni od wydobycia z kopalni, do wyeksponowania na wystawie sklepowej.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...

Kabelio: CAM CI+ 3 m gratis

Oryginalny, bezkartowy moduł (CAM) CI+ nowej szwajcarskiej platformy Kabelio z...

530 zł Więcej...