TVP: programy śniadaniowe w podróży

dodano: 2010-06-10 20:25 | aktualizacja: 2010-06-10 20:31
autor: Anita Dąbek | źródło: TVP

TVP „Kawa czy herbata?” rusza w podróż po polskich nadmorskich miejscowościach w ramach cyklu „Wypasione wakacje”. „Pytanie na śniadanie” zagości w największych portach europejskich z cyklem „Polska na śniadanie”. To tylko niektóre z propozycji porannych programów śniadaniowych telewizji publicznej, które na wakacje przygotowują swoje premierowe wydania.Podobnie jak w zeszłym roku, „Kawa czy herbata?” w TVP1 na tegoroczne wakacje zaplanowała odwiedziny w kilkunastu malowniczych polskich miejscowościach. Z kolei „Pytanie na śniadanie” w Dwójce zaproponuje widzom nowy cykl podróżniczy „Polska na śniadanie”.

Oba programy śniadaniowe – w ramach patronatu korporacyjnego Telewizji Polskiej – będą współpracowały z „Latem z radiem” m.in. goszcząc w swoich studiach gwiazdy wakacyjnej trasy koncertowej Programu 1 Polskiego Radia.

W związku z letnimi wojażami „Kawy czy herbaty?” i „Pytania na śniadanie” zostanie uruchomione Wakacyjne Biuro Prasowe, które na bieżąco będzie informowało dziennikarzy o kolejnych premierowych odcinkach śniadaniówek oraz o możliwości wyjazdu dziennikarzy z telewizyjną ekipą czy wejścia na plan fotoreporterów.

Na wakacje 2010 r. TVP proponuje też nową książkę Odety Moro-Figurskiej, prowadzącej „Kawę czy herbatę?”. W „Czupurach i innych zabawach z wyobraźnią” można znaleźć wiele ciekawych propozycji na spędzenie wolnego czasu z dzieckiem np. w ogrodzie.

Na tym jednak nie koniec. I tak np. pasjonująco zapowiadają się zmagania znanych osobowości telewizyjnych – w tym m.in. prowadzących poranne programy śniadaniowe TVP. Podczas piłkarskich mistrzostw świata w RPA zmierzą się oni w VIP TYPERZE na portalu sport.tvp.pl. Będzie to prawdziwa rywalizacja, w której parami wystąpią tacy dziennikarze telewizyjni jak m.in.: Beata Sadowska, Paulina Chylewska, Iwona Schymalla, Anna Popek, Radek Brzózka, Piotr Kraśko, Maciej Orłoś oraz eksperci i prowadzący studio mundialowe: Włodzimierz Szaranowicz, Jacek Gmoch i Jerzy Engel. I tylko jedna z tych osób, najlepiej typująca zostanie zwycięzcą VIP TYPERA 2010.

Wakacje z „Kawą czy herbatą?”

„Kawa czy herbata?”, którą można oglądać od poniedziałku do piątku w TVP1 w godz. 6.00-8.35, zaprasza widzów w tym roku na weekendowe szaleństwo w cyklu „Wypasione wakacje”. Cykl będzie obecny na antenie TVP1 w każdy weekend, który rozpocznie się w piątki „Kawą czy herbatą?” w jednej z nadmorskich miejscowości a w soboty i niedziele „Wypasione wakacje” w tym samym mieście będą zapraszały do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu a Jedynka będzie pokazywała relacje z tych wydarzeń cztery razy dziennie (w soboty i niedziele). „Wypasiony” cykl rozpocznie się od wyjątkowo od miejscowości Wysokie Mazowieckie (2 lipca), następnie „Kawa czy herbata?” pojedzie nad morze i odwiedzi: Rewal (9 lipca), Międzyzdroje (16 lipca), Łebę (23 lipca), Kołobrzeg (30 lipca), Ustronie Morskie (6 sierpnia), Świnoujście (13 sierpnia), Niechorze (20 sierpnia) a wypasioną podróż zakończy w Gdyni (27 sierpnia).

Poza „wypasionym” cyklem „Kawa czy herbata?” w najbliższych miesiącach odwiedzi również: Kraków (14 czerwca), Wieliczkę (16 czerwca), Sandomierz (18 czerwca), Gliwice (24 czerwca), Ełk (25 czerwca), Łuków (29 czerwca), Bogdankę (30 czerwca), Giżycko (20 lipca), Szczytno (22 lipca) oraz Zabrze (30 września).

Dotychczas „Kawa czy herbata?” była już w Rzeszowie (21 maja), Gdyni (26 maja), Bogatyni (27 maja), Grudziądzu (28 maja) i w Ustroniu (7 czerwca).

Energetyczną podróż po całej Polsce przygotowuje dla widzów cały sztab ludzi, wśród których poza prowadzącymi są również m.in. reżyserowie, wydawcy i kierownicy produkcji. Rozmowy z kolejnymi miastami, do których chcemy przyjechać trwają, więc widzowie mogą liczyć na jeszcze więcej wyjazdowych wydań – zapowiada Ewa Nowicka, pod której skrzydłami powstaje „Kawa czy herbata?”.

W wakacyjnej „Kawie czy herbacie?” widzowie posłuchają lokalnych ekspertów. Nie zabraknie też gwiazd, muzyki i najważniejszych informacji dnia. Od poniedziałku do piątku z widzami będą spotykały się znane twarze Jedynki: Odeta Moro-Figurska i Marek Zając, Iwona Schymalla i Paweł Pochwała, Agata Konarska i Grzegorz Miśtal, Aleksandra Rosiak i Piotr Maślak oraz Paulina Chylewska i Radek Brzózka. Poza wyjazdowymi wydaniami, w czasie wakacji „Kawa czy herbata?” będzie nadawana ze studia w Warszawie.

„Kawa czy herbata?” zaprasza w tym roku dziennikarzy chcących przygotować reportaż z wyjazdowego wydania do wspólnej podróży po zakątkach Polski.

Wakacje z „Pytaniem na śniadanie”

„Pytanie na śniadanie”, które można oglądać od poniedziałku do piątku w TVP2 w godz. 8.30-11.00, proponuje na wakacje nowy cykl „Polska na śniadanie”. W ramach współpracy z Polską Organizacją Turystyczną „Pytanie na śniadanie” zabierze widzów w fascynującą podróż po Polsce i świecie. Wybrani przez widzów programu ambasadorowie turystyki zaprezentują unikatowe miejsca w Polsce. W poszukiwaniu najciekawszych zakątków odwiedzą polskie góry i pojadą nad morze, na wschód i zachód od Wisły, wzdłuż i w poprzek kraju.

Razem z załogą statku Fryderyk Chopin ambasadorowie zawitają do największych portów Europy m.in.: Kopenhagi, Amsterdamu, Lubeki, Nantes. A tam chwalić będą to, co polskie, przy okazji podpatrzą, jak to jest u naszych bliższych i dalszych sąsiadów – jakie atrakcje czekają na turystów w Szanghaju, na Majorce i w Wenecji.

Po raz pierwszy program „Pytanie na śniadanie” będzie emitowany na antenie TVP Polonia: – To dla nas wielkie wyróżnienie. Tym bardziej cieszymy się, że cykl „Polska na śniadanie” zawita nie tylko do polskich domów – mówi Alicja Resich-Modlińska, szef „Pytania na śniadanie”.

Ponadto w wakacyjnym programie: łączenia plenerowe, wakacyjne pogotowie uczuciowe z ekspertem Andrzejem Komorowskim – doradcą rodzinnym i mediatorem społecznym, smaki polski w kuchni Marioli Bojarskiej-Ferenc, „Sezon Ogórkowy” czyli Michał Ogórek sprawdza o czym donoszą media, gdy wszyscy są na wakacjach, najlepsi eksperci, popularni dziennikarze, nazwiska z pierwszych stron gazet, wywiady z gwiazdami, lato bez wyrzeczeń i liczenia kalorii w radosnej kuchni Marty Grycan, wakacyjna szkoła tańca „Pytania na śniadanie”, najchętniej oglądana „Bita śmietanka towarzyska” oraz kabaret na lato.

Na poranne spotkania zapraszają prowadzący „Pytania na śniadanie”: Anna Popek, Michał Olszański, Agnieszka Szulim-Badziak, Roman Czejarek, Beata Sadowska, Jarosław Budnik, Paulina Smaszcz-Kurzajewska, Maciej Kurzajewski, Marzena Rogalska, Łukasz Nowicki.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,0m w wersji v2.1 dla...

49 zł Więcej...

SAT Kurier - 1-2/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2022

12 zł Więcej...