CNN i-list w czerwcu prezentuje Polskę

dodano: 2010-06-11 15:08 | aktualizacja: 2010-06-11 16:01
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: CNN

CNN W czerwcu br. CNN zaprasza swoich widzów na program z serii „i-list”, w którym prezentuje Polskę. Przez cały tydzień od 28 czerwca prezenterka CNN Fionnuala Sweeney będzie prowadzić program „World One”, emitowany w czasie najwyższej oglądalności, na żywo z różnych miast Polski.W trakcie tygodniowego pobytu w Polsce Fionnuala Sweeney przeprowadzi wywiady na żywo z przedstawicielami świata polityki, biznesu, sportu i kultury, które zostaną uzupełnione reportażami przygotowanymi przez korespondenta CNN Freda Pleitgena, który już teraz jeździ po Polsce i zbiera materiały do i-list.

Dwa miesiące po tragedii, która dotknęła kraj, w świetle nadchodzących wyborów, które zdecydują o przyszłości i krajobrazie politycznym państwa oraz ciężkich powodzi, CNN przygląda się temu jak Polska radzi sobie z przeciwnościami w jednym z trudniejszych momentów w swojej historii.

CNN skupi się także na tym, jak nowi przywódcy chcą budować pozycję kraju na arenie międzynarodowej oraz przy okazji odbywających się właśnie Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w RPA, przyjrzy się temu jakie postępy w przygotowaniu infrastruktury na Euro 2012 poczyniła Polska.

W programie przedstawiona zostanie kondycja ekonomiczna państwa, które jako jedno z niewielu osiągnęło dodatnie PKB w trakcie globalnego kryzysu finansowego oraz tak zwany „Brain Gain” – czyli powrót Polaków, którzy w 2004r., po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej, wyemigrowali za granicę, a teraz wracają do kraju, aby zdobyte na zachodzie doświadczenie wykorzystywać przy prowadzeniu własnych firm. Pozostałe reportaże skupią się na procesie reprywatyzacji oraz roli Polski we Wspólnocie Demokracji, która właśnie obchodzi swoje dziesięciolecie.

Od początku roku seria „i-list” daje naszym widzom świeże spojrzenie na kraje, które mają wpływ na kształt międzynarodowej społeczność. Historia nowoczesnej Polski, tematy związane z jej polityką, ekonomią, sprawami społecznymi, kulturą i sportem rozbrzmiewa szerokim echem po całym świecie. „i-list” pokaże rolę Polski we współczesnym świecie za pomocą wywiadów, reportaży oraz wypowiedzi przesłanych przez naszych widzów – powiedział Mike McCarthy wiceprezes do spraw programowych CNN International.

W materiałach zaprezentowane zostaną także kulturalne i społeczne aspekty, które kształtują tożsamość narodową Polaków, między innymi dorobek sławnego kompozytora Fryderyka Chopina, którego 200 rocznicę urodzin obchodzi Polska oraz Wrocław – nowość na liście najmodniejszych miast Europy.

CNN zachęca swoich widzów, aby przesyłali zdjęcia i wideo o Polsce przez platformę iReport, odwiedzając stronę: http://www.ireport.com/ir-topic-stories.jspa?topicId=413016. Najlepsze materiały zostaną wykorzystane podczas programu na antenie i na stronie internetowej poświęconej „i-list”.

O serii CNN i-list
Seria programów „i-list” zabiera widzów w podróż po miejscach, które  łączą znane z nieznanym i dzięki swoimi innowacyjnym pomysłom wpływają na przemysł, biznes, technologię, kulturę oraz wiele innych dziedzin. Seria ukazuje ludzi i miejsca, które zwracają na siebie uwagę zarówno w kraju, jak i za granicą. „i-list Poland” to piąta odsłona serii, w której od początku roku zaprezentowano: Francję, Bahrajn, Gruzję i Macedonię.

Na stronie internetowej CNN.com/ilist dzięki interaktywnej mapie użytkownicy będą mogli prześledzić dotychczasową podróż „i-list” oraz sprawdzić swoją wiedzę o Polsce w specjalnym quizie. Dodatkowo internauci będą mogli przeczytać o Wrocławiu – jednym z najmodniejszych miast Polski i pierwszym w Europie biometrycznym bankomacie.

Godziny emisji:

Od poniedziałku 28 czerwca do piątku 2 lipca:

Codziennie Fionnuala Sweeney będzie prowadzić na żywo program „World One” z Polski (z Warszawy/Wrocławia/Krakowa) o godz. 21:30, dodatkowo wieczorem w paśmie najwyższej oglądalności będą emitowane reportaże z kraju i wywiady na żywo z polskimi gośćmi.

W sobotę 3 lipca o godz. 18:30

Kulminacyjnym punktem „i-list Poland” będzie specjalny półgodzinny program złożony z najciekawszych reportaży tygodnia o Polsce (powtórki: sobota 4 lipca godz. 13:00 i 20:00 oraz czwartek godz. 14.30 i 18.30).

*wszystkie godziny podane w czasie lokalnym
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

329 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

179 zł Więcej...