Ekscesy natury na kanale Discovery Science

dodano: 2010-06-15 15:24 | aktualizacja: 2010-06-15 15:54
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: Discovery Science

discovery science Od niedzieli 11 lipca br. o godz. 21:00 na kanale Discovery Science odbędzie się premiera programu "Ekscesy natury". Widzowie będą mogli przyjrzeć się z bliska huraganom, morskim sztormom, pustynnym burzom, monsunom i burzom ogniowym. Zobaczyć, jak "Ekscesy natury" zmieniły oblicze wielu lądów."Ekscesy natury" (ang. Storm Rider)

Wiele rejonów na całym świecie jest corocznie pustoszonych przez potężne huragany. Przez ostatnie kilkadziesiąt lat Polska wydawała się być daleko od charakterystycznych dla tropików katastrof naturalnych. Jednak ocieplenie klimatu sprawiło, że mieszkańcy naszego kraju coraz częściej ponoszą ogromne straty w wyniku trąb powietrznych.

Gdy Matka Natura poka­zuje swoje groźne oblicze, nie ma litości dla nikogo i niczego, co spotyka na swojej dro­dze. Ani człowiek, ani zwierzęta nie zostaną oszczędzone przez szalejący żywioł. O niszczycielskiej sile tsunami przekonali się wypoczywający w Tajlandii turyści, gdy morze nagle zaczęło się cofać, by za chwilę uderzyć w wyspę z niespotykaną dotąd siłą. Fala olbrzymiej wysokości zebrała krwawe żniwo wśród niczego niespodziewających się plażowiczów, a mieszkańców pozbawiła bezpiecznego schronienia.

Czy wiesz, ze na kuli ziemskiej są obszary szczególnie narażone na występowanie Ekscesów natury? Regularnie nękane trzęsieniami ziemi Chile leży w tzw. pierścieniu ognia, czyli najsilniejszym sejsmicznie obszarze świata. Także mieszkańcy południowo-wschodnich wybrzeży Stanów Zjednoczonych Ameryki borykają się z częstymi atakami huraganów, które porywają samochody i niszczą domy – niestety, obszar słynnej Alei Tornad przebiega przez trzy, gęsto zaludnione stany.

Oto jedyna i niepowtarzalna okazja, aby przyjrzeć się z bliska największym burzom i najsilniejszym sztormom oraz śmiałkom, którzy nie boją się zmierzyć z Matką Naturą.Z podróżnikiem i filmowcem Chrisem Terrillem wyruszymy na poszukiwania "burzy doskonałej", której siła i moc napawa przerażeniem zwykłego śmiertelnika. Dowiemy się,  w jaki sposób natura ostrzega przed nadejściem jednej z najrzadszych anomalii pogodowych, czyli burzy ogniowej. Przekonamy się, czy człowiek ma szansę przeżyć konfrontację z gradem wielkości piłeczki do baseballa, burzą z piorunami i ulewnym deszczem.

Premiera: niedziela, 11 lipca, godz. 21:00
Emisja kolejnych odcinków: niedziele, godz. 21:00
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,0m w wersji v2.1 dla...

49 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...