„SOS na Morzu Beringa” w Discovery Channel

dodano: 2010-06-23 15:21 | aktualizacja: 2010-06-23 16:00
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: Discovery Channel

Odwaga ratowników i walka o każdego tonącego - kulisy jednej z największych morskich akcji ratunkowych w historii w programie "SOS na Morzu Beringa". Wstrząsającej opowieści ratowników i członków załogi oraz rekonstrukcja dramatycznych wydarzeń z 23 marca 2008 roku, we wtorek 27 lipca br. o godz. 21:30 na antenie Discovery Channel."SOS na Morzu Beringa" (ang.: Mayday: Bering Sea)

Kuter rybacki wywrócił się do góry dnem w odległości 190 kilometrów od macierzystego portu! Podobnych informacji straż przybrzeżna dostaje tysiące każdego roku, jednak nie każda akcja ratunkowa przechodzi do historii, jak ta z 23 marca 2008 roku na lodowato zimnym Morzu Beringa.

Kiedy ogromny sztorm zaatakował wybrzeże Dutch Harbor na Alasce, wielu rybaków pozostało w portach. Ci, którzy wyruszyli jednak w morze na kutrze Alaska Ranger, wiedzieli, że będzie to ciężka przeprawa. Dwanaście dni spędzonych na zimnym morzu i ogromnym mrozie to ogromne wyzwanie dla każdego rybaka. Nikt nie sądził, że stawiają na szali nie tylko ilość złowionych ryb, nie tylko stan statku, ale także… własne życie.

Ratownicy są przyzwyczajeni do trudnych sytuacji, ale nawet ich przeraziły koszmarne warunki akcji prowadzonej w nocy, wśród sześciometrowych fal i w zerowej widoczności. Czterdziestu siedmiu rybaków walczyło o życie w skrajnie lodowatej wodzie, grożącej natychmiastową śmiercią z wychłodzenia.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

339 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2023

12 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

509 zł Więcej...