Lipiec na antenie kanału Viasat Nature

dodano: 2010-06-23 22:48 | aktualizacja: 2010-06-23 22:50
autor: Anita Dąbek | źródło: Viasat Nature

Viasat Nature new Tym razem Viasat Nature proponuje imponująco wszechstronny wachlarz programowych premier, które zaspokoją różnorodne oczekiwania widzów. Dowiemy się jak krokodyle przechytrzyły dinozaury i dlaczego brzydota może być korzystna, spotkamy się z małymi rozkosznymi pingwinkami, które bardzo chciały być rybami ale okazało się, że jednak zostały ptakami, zbadamy królestwo wielkich drzew i wielkich goryli, i spotkamy się z kobietą która poświęciła swoje życie pawianom, a nawet nauczyła się z nimi porozumiewać.Czyściciele, drapieżniki i pasożyty

Ryby rozwinęły niezwykłe sposoby widzenia i słyszenia, które pomagają im znaleźć pożywienie i uniknąć pożarcia przez wodnych drapieżników. Do perfekcji opanowały sztukę kamuflażu, nawet na wodach otwartych. A co najbardziej zadziwiające, niektóre z nich pozyskały zdolności, dzięki którym stały się niezbędne dla innych ryb, które inaczej by je pożarły.

Premiera sobota, 03 lipca o 18:00 CET

 
Krokodyl: ostatni smok

Krokodyle pojawiły się na Ziemi 80 milionów lat temu. Żyły i polowały w czasach dinozaurów. Co sprawiło, że zdołały przetrwać aż do dzisiejszych czasów, podczas gdy wiele zwierząt z tamtego okresu wyginęło? Odpowiedź na to pytanie znaleźć można szczegółach budowy ciała tego zwierzęcia . Pomimo prymitywnego wyglądu, krokodyle są doskonale przystosowane do swojego trybu życia. I choć są gadami, ich anatomia i zachowanie wskazują na większe pokrewieństwo z ptakami niż z jaszczurkami. Są największymi drapieżnikami rzecznymi, a mimo to spośród 12 gatunków, które przetrwały do chwili obecnej, jedynie 2 uważa się za gatunki pożerające ludzi: krokodyl różańcowy i krokodyl nilowy. Ten materiał zbada liczbę gatunków krokodyli, które przetrwały do dzisiejszych czasów oraz klucz do ich niezwykłego sukcesu, jaki odniosły w procesie e wolucji.

Premiera czwartek, 08 lipca o 22:00 CET


Nigel Marven i brzydkie zwierzęta

Wyruszymy w podróż z Nigelem Marvenem, który będzie poszukiwać najbrzydszych bestii tego świata. Pomarszczone nietoperze, nagie gryzonie zwane golcami, a także okropne robaki i łyse sępy, dowiodą, że wygląd może być zwodniczy, a brzydota może okazać się zaletą. Dzięki niezwykłym efektom fotografii migawkowej, Nigel będzie mógł obserwować szpetnego guźca, weźmie też udział w niesamowitym projekcie podwodnym, aby przyjrzeć się brzydkim dziwadłom z dna morskiego. Będzie też przemierzać lasy na Borneo, gdzie odnajdzie prawdopodobnie najbardziej odpychającego przedstawiciela naczelnych.

Premiera poniedziałek, 12 lipca o 20:00 CET


Pingwiny – ptaki, które chciały być rybami

Pingwiny były pierwszymi ptakami, które naprawdę podbiły morze. Rozwinęły zdolności adaptacyjne, niespotykane wcześniej wśród ptaków. Nabyły zdolność życia w wodzie przez wiele miesięcy, nurkowania na głębokość dochodzącą do 300 metrów oraz zdolność przetrwania na najmroźniejszych obszarach półkuli południowej. Niestety, przyszło im płacić za to wysoką cenę. Na skutek dywersyfikacji powstały odmienne gatunki pingwinów, wszystkie zdolne do znoszenia niemożliwych wręcz temperatur. Pingwiny stały się mistrzami adaptowania się do środowiska, stworzeniami w milczeniu znoszącymi swoje cierpienie, lecz także hałaśliwymi członkami ogromnych kolonii. Żadna inna rodzina ptaków nie ma tak niezwykłej historii, jak pingwiny…ptaki, które chciały być rybami.

Premiera piątek,16 lipca o 15:00 CET


Królestwo goryli z Dzangi

W ciemnych gęstwinach bujnego lasu tropikalnego w Kongo mieszka kobieta o wielkim sercu. Włoska pani naukowiec, Chloe Cipoletta, postanowiła poświęcić swoje życie na ochronę i poznawanie niezwykłej rodziny goryli nizinnych. Do tej pory te wspaniałe zwierzęta prowadziły cichy żywot, z dala od ludzi. Jednakże teraz wraz z ekspansją ludzkich osad rozpoczął się wyścig z czasem, by zapewnić kongijskim gorylom stały dom w przyszłości. Chloe proponuje radykalne, acz proste rozwiązanie: chce przyzwyczaić rodzinę goryli do kontaktu z ludźmi. Jeśli jej się to uda, może to zapoczątkować rozwój nowego rodzaju turystyki, jak również stworzyć motywację finansową do ochrony lasu będącego domem dla gatunku zwierząt najbliższego gatunkowi ludzkiemu.

Premiera wtorek, 20 lipca o 21:00 CET
 

Kobieta pawian

Zamieszkujące Afrykę Południową pawiany należą do zwierząt naczelnych, których ludzie nienawidzą. Te psotne stworzenia plądrujące domy w poszukiwaniu jedzenia są często zabijane na miejscu. Jednak dla Karin Sachs pawiany są czymś znaczniej więcej niż tylko szkodnikami. Karin mieszka obecnie na farmie wraz ze swoim chłopakiem Johnem i 13 koczkodanami. Zaprzyjaźniła się z miejscowym stadkiem pawianów i spędza z nimi większość swojego czasu. Karin poświęciła 10 lat swojego życia na opiekę nad stadami pawianów i nauczyła się nawet porozumiewać z nimi. Czy uda jej się ponownie wprowadzić do środowiska naturalnego chorego młodego pawiana, którego ktoś zostawił w jej samochodzie?

Premiera niedziela, 25 lipca o 17:00 CET
 

Ameryka i jej niezwykłe pupilki

Poznamy mężczyznę, który robi prysznic swojemu domowemu tygrysowi, kobietę, która ma żyrafę w ogrodzie mężczyznę oraz ludzi, którzy wybrali się na świąteczny obiad ze swoim domowym aligatorem! Poznamy Adama Fishera i jego pięciomiesięcznego tygrysa bengalskiego, „Tytana”. Robin i Lee oczekują przesyłki lotniczej – do ich domu na Florydzie przybędzie nowy pupilek - ryś Logan. „Ameryka i jej niezwykłe pupilki” to program, który sprawi, że zaczniemy się zastanawiać, co tak naprawdę oznacza posiadanie egzotycznego zwierzątka domowego w Ameryce.

Premiera środa, 28 lipca o 19:00 CET
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

429 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2023

12 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...