Super bajki we wrześniu w JimJam

dodano: 2010-08-11 12:29 | aktualizacja: 2010-08-11 13:20
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: JimJam

jimjam_logo_www.jpg We wrześniu br. na antenie kanału JimJam stworzonego dla najmłodszych widzów, będzie można oglądać specjalny maraton z bajką "Tomek i Przyjaciele" z okazji 65. rocznicy serii. Na antenę powraca z też serial "Roztańczona Angelina", a w ramach cyklu Superbajki najmłodsi widzowie zobaczą gwiazdkowe odcinki "Puchatego Ogrodu".„Tomek i przyjaciele”
Przez cały wrzesień specjalny godzinny maraton codziennie od godz. 19:00

Bohaterowie serialu „Tomek i przyjaciele” jeżdżą po torach i odwiedzają różne ciekawe miejsca już od 65 lat. Kanał JimJam postanowił uczcić tę wyjątkową rocznicę. Przez wszystkie wrześniowe wieczory nasi najmłodsi widzowie będą mogli oglądać specjalne jubileuszowe odcinki serialu.

Ponadczasowe i zabawne odcinki opowiadające o przygodach Tomka – zuchwałej, grymaśnej, niebieskiej lokomotywy – i grupy jego przyjaciół-parowozów z pewnością dostarczą wszystkim widzom wspaniałej rozrywki.

Czy pamiętacie, jak Tomek zbytnio dokuczał Gabrysiowi i ten postanowił dać mu nauczkę? Albo jak Tomek napytał sobie biedy i dostał ostrzeżenie od Grubego Zawiadowcy? A znacie odcinek, w którym Tomek dostał własną trasę kolejową w nagrodę za pomoc innym?

Pora przypomnieć sobie klasyczne odcinki serialu „Tomek i przyjaciele” – tylko na kanale JimJam.

"Roztańczona Angelina"
Serial powraca w środę, 1 września br, a kolejne odcinki będą emitowane codziennie o godz. 8:45, 13:45, 18:45 i 4:15

„Roztańczona Angelina” to serial oparty na bardzo popularnej serii książek dla dzieci autorstwa Katharine Holabird z ilustracjami Helen Craig. Opowiada on o przygodach niezwykłej małej myszki, która marzy o tym, by zostać primabaleriną.

Akcja serialu toczy się w uroczej wiosce Chipping Cheddar w Mysiolandii. Śledzimy losy i zabawne przygody upartej małej gwiazdki o imieniu Angelina, poznajemy jej pasje, marzenia i plany. Patrząc na świat oczami Angeliny, młodzi widzowie poszerzają swoją wiedzę i zdobywają nowe umiejętności. Dzieci mogą się na przykład dowiedzieć, jak przezwyciężyć lęk wysokości oraz w jaki sposób należy opiekować się własnym zwierzątkiem.

Główna bohaterka serialu „Roztańczona Angelina” to bardzo wyrazista postać. Jej przygody ukazują zarówno radości, jak i smutki związane z dorastaniem. Okazuje się bowiem, że w balecie – tak jak w prawdziwym życiu – nie zawsze wszystko idealnie się udaje, kroki często bywają trudne i łatwo o pomyłkę.

„Roztańczona Angelina” to serial zrealizowany w wysokiej jakości obrazu. Za sprawą swojego uroku, wdzięku i humoru podbił serca najmłodszych widzów na całym świecie.

SuperBajki: Specjalne gwiazdkowe odcinki „Puchatego ogrodu”
Emisje w każdą sobotę od 4 września o godz. 10:00 i 17:00

Okres świąteczny w „Puchatym ogrodzie” to szczególny czas. Wszyscy przyjaciele spotykają się ze sobą, śpiewają piosenki, jedzą smakołyki i wręczają sobie piękne prezenty! Kiedy pada śnieg – a i w „Puchatym ogrodzie” czasem się to zdarza – wszyscy wychodzą na zewnątrz i lepią bałwany.

Jednak tym razem w Boże Narodzenie mieszkańcy „Puchatego ogrodu” mają nie lada problem, kiedy okazuje się, że na trzy dni przed świętami w tajemniczy sposób znikają wszystkie pingwiny pracujące we wszystkich sklepach w mieście. Nikt nie może zrobić niezbędnych gwiazdkowych zakupów, a co gorsza – nawet poczta jest zamknięta i nie ma jak wysłać listu do Świętego Mikołaja.

Kotek Paolo i piesek Wee Reg postanawiają odnaleźć pingwiny.

Czy uda im się odszukać je na czas? Czy dostaną prezenty od Mikołaja? Gdzie się podziały pingwiny? I czy mieszkańcom miasteczka uda się wszystko tak zorganizować, żeby ta Gwiazdka była piękna i wyjątkowa? Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na wszystkie te pytania, oglądajcie świąteczny odcinek „Puchatego ogrodu” w sobotę, 4 września, o godzinie 10:00 lub 17:00.

W tym miesiącu również inne superbajki na kanale JimJam – 11 września „Roztańczona Angelina: Angelina wyrusza w rejs”, 18 września „Tomek i przyjaciele: Jak lokomotywy uratowały lotnisko” i 25 września „Pingu: Rodzina na weselu”.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2023

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...