We wrześniu br. na antenie Zone Reality swoją premierę będzie miał program "Oryginalni podejrzani" - dokumentalna seria ukazująca najlepsze i najbardziej ambitne dochodzenia w historii współczesnego wymiaru sprawiedliwości. Drugą wrześniową premierą będzie "Szpital dziecięcy w Orange County". Widzowie zobaczą także dwie nowe serie "Plażowego Patrolu".
"Oryginalni podejrzani" W czwartki i piątki od 23 września o godz. 21:00
Oryginalni podejrzani to nowy serial dokumentalny, który ukazuje jedne z najznakomitszych i najbardziej ambitnych dochodzeń w historii współczesnego wymiaru sprawiedliwości.
Każdy 60-minutowy odcinek przedstawia zakończone śledztwa, niezwykle skomplikowane, pełne nieoczekiwanych zwrotów akcji, z wieloma podejrzanymi oraz sprawcą lub sprawcami, których nikt nigdy by o nic nie podejrzewał – niewiele brakowało, a wszystko uszłoby im na sucho.
Widzowie poznają okoliczności najróżniejszych przestępstw, są świadkami między innymi: morderstw i wymuszeń, napaści na tle seksualnym czy porwań. Jest to możliwe dzięki materiałom filmowym, nagraniom rozmów z telefonu alarmowego, prywatnym filmom i rekonstrukcjom wydarzeń. Historie opowiadają naoczni świadkowie, ofiary i oficerowie śledczy, którym udało się rozgryźć te zawiłe sprawy.
Pamiętaj, prawdziwy sprawca może być bliżej, niż myślisz…
"Plażowy Patrol" seria 4 i 5 Od poniedziałku do piątku od 13 września o godz. 08:30, 12:30 i 19:30
Ten dynamiczny serial ukazuje amerykańskich ratowników i policjantów, którzy strzegą ludzkiego życia i pilnują porządku jednej z najpiękniejszych, a zarazem niezwykle zdradzieckich plaż świata. Każdy odcinek opowiada prawdziwe historie, które stały się udziałem tych bohaterów dnia codziennego, ukazując ich w akcji: w trakcie ratowania ludzi z kipieli wodnej czy prowadzenia śledztwa w sprawie morderstwa.
W czwartym, pełnym wrażeń sezonie Plażowy patrol zabiera widzów do Honolulu, na hawajską wyspę O’ahu. Ratownicy z Honolulu należą do najlepszych na świecie… i tacy muszą być.
Codziennie stawiają czoło wyzwaniom związanym z patrolowaniem jednej z najbardziej różnorodnych i niebezpiecznych linii brzegowych, jakie tylko można sobie wyobrazić… od zatłoczonych piasków słynnej na cały świat plaży Waikiki po niszczące fale i niebezpieczne urwiska plaży Sandy, gdzie odsetek wypadków, których ofiary łamią kark lub kręgosłup, jest najwyższy w całych Stanach Zjednoczonych.
W piątym sezonie wracamy z powrotem na stały ląd, do Stanów Zjednoczonych. Będziemy gościć na plażach położonego w stanie Kalifornia miasta Huntington Beach, znanego jako Surf City. Zobaczymy, jak ratownicy radzą sobie podczas obchodów święta 4 lipca i rozgrywek Super Bowl w surfingu. To będą niezapomniane odcinki...
"Szpital dziecięcy w Orange County" Od 19 września w niedziele o godz. 11:00 i 18:00
Obserwując okiem kamery Szpital dziecięcy w Orange County w stanie Kalifornia, poznajemy prawdziwie dramatyczne historie oraz zabawne, przygnębiające i zaskakujące sytuacje, jakie stają się udziałem personelu, pacjentów i ich rodzin.
Serial "Szpital dziecięcy w Orange County" zabiera widzów w niezapomnianą podróż po wymagającym niezwykłej odwagi, brutalnym i tajemniczym świecie nowoczesnej pediatrii, aby mogli uczestniczyć w operacji na otwartym sercu czy walce z nowotworem.
Najważniejsze postacie serialu to m.in.:
neurochirurg Mike Muhonen, który jeśli akurat nie dokonuje cudów w trakcie przełomowych operacji, zabawia dzieci magicznymi sztuczkami;
kardiochirurg Richard Gates, który podczas rzadkiego i z pewnością ratującego życie zabiegu zatrzymuje serce noworodka na niemal cztery godziny, żeby połączyć tętnice, które uległy przesunięciu;
chirurg dziecięcy i ojciec szóstki dzieci – Joe Downey – przy użyciu najnowszych technik laparoskopowych wprowadza chirurgiczną sondę z kamerą wideo głęboko w brzuch dziecka. Ten nieinwazyjny zabieg niemal (a czasem zupełnie) nie pozostawia blizn, a dzieci mogą wrócić do domu zaledwie po kilku godzinach;
neonatolog John Cleary i jego zespół, walczący z oddaniem o ważące mniej niż pół kilograma niemowlęta, które są podtrzymywane przy życiu przez plątaninę rurek i przewodów. Jeszcze kilka lat temu dzieci te nie miałyby praktycznie szans na przeżycie. Teraz wrócą do domu, gdzie będą się normalnie rozwijać;
kardiolog Farouch Berdjis, który dzięki najnowszej technologii cewnikowania wykorzystującej dwuwymiarową kamerę rentgenowską dosłownie zatka dziurę w sercu dziecka, bez konieczności przeprowadzania niebezpiecznej operacji na otwartym sercu.
Materiał chroniony prawem
autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.