NGC i NGW polecają na grudzień

dodano: 2010-11-17 15:21 | aktualizacja: 2010-11-17 16:12
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: NG

National Geographic Channel Z grudniowej ramówki National Geographic Channel szczególnie godny uwagi jest 5 sezon niezwykle popularnej serii „Koszmarna wyprawa”, gdzie poznamy m.in. historię Billy`ego Hayesa znaną z opartego na faktach filmu 'Midnight Express'. Z kolei na kanale Nat Geo Wild na widzów czeka Tydzień z wielkimi kotami, czyli seria dokumentów przedstawiających niesamowite historie o najbardziej zajadłych i drapieżnych dzikich kotach opowiedziane przez kilku najlepszych dokumentalistów przyrody.WYBRANE PROPOZYCJE PROGRAMOWE DLA NAT GEO WILD NA GRUDZIEŃ 2010

TYDZIEŃ Z WIELKIMI KOTAMI
Big Cat Week
Od 6 do12 grudnia, godz. 21:00 i 22:00

Potężne, śmiertelne, piękne i zagrożone.  Gatunki dzikich kotów często determinują ekosystemy, w których żyją. Zwierzęta o nieprawdopodobnej umiejętności i sile są czczonymi drapieżnikami, które z dumą stają do walki o przetrwanie. Ujarzmiły nas i zawładnęły naszą wyobraźnią. Ich historia jest historią dziczy.
Tydzień z wielkimi kotami na Nat Geo Wild to wizualnie oszałamiające i silnie rozbrzmiewające historie o najbardziej zajadłych i drapieżnych dzikich kotach opowiedziane przez kilku najlepszych dokumentalistów przyrody. Dołącz do Dereck’a i Beverly Joubert podczas ich życiowej podróży w głąb dusz dzikich kotów. Razem z Johnem Vartym poznaj matkę lamparta, którą John cierpliwie filmuje od prawie dwóch dekad. Podążaj za Kire’a Godal, kiedy filmuje wojowników z plemienia Masajów, którzy panują nad losem i równowagą populacji lwów.  

Premiery TYGODNIA Z WIELKIMI KOTAMI obejmują:

KOCIA ODYSEJA
Big Cat Odyssey
Środa, 8 grudnia, godz. 21:00

Nagrodzeni filmowcy i badacze pracujący dla National Geographic, Dereck i Beverly Joubert wybrali się w pogoń za dzikimi kotami 30 lat temu. Kocia odyseja to kronika ich skrupulatnej pracy wykonywanej przez ostatnie trzy dekady, która polegała na filmowaniu, fotografowaniu i dokumentowaniu zachowań rożnych gatunków dzikich kotów w Botswanie. Podążają za lwami i lampartami w trudnym i bardzo ekstremalnym klimacie Afryki, zdobywają niepowtarzalny dostęp do tych zwierząt. Para potrafi uchwycić nadzwyczajne sekwencje, które kiedykolwiek zostały sfilmowane.  W jednej z nich całe stado lwów toczy bitwę z ogromnym bawołem, aby go powalić. Krew naprawdę zaczyna się lać, kiedy polujące hieny usiłują również skorzystać ze zdobyczy. Skradają się też z krzaków lamparty, by zapolować, lecz wycofują się w obawie przed zostaniem ofiarą większych zabójców. Za krwią i przemocą kryje się brutalna prawda:  Dzikie koty zabijają, by żyć i żyją, by zabijać.

LAMPARCIA KRÓLOWA
Leopard Queen
Wtorek, 7 grudnia, godz. 21:00

John Varty, który filmował dziką samicę lamparta przez 17 lat otwiera nam nadzwyczajne okno na życie jednego z najbardziej tajemniczych dzikich kotów. W Lamparciej królowej śledzimy „Manana”, dziką samicę, której terytorium to serce Rezerwatu Londolozi Game w Południowej Afryce. Manana jest nękana przez inne drapieżniki, które kradną jej zdobycze, zagrażają jej młodym i trzymają ją jako zakładniczkę na czubkach drzew. Jednak pomimo wszystkich trudności przeżyła 17 lat, a to wiek, który nie jest często osiągany przez lamparty. Obserwacja jej długiego życia pozwoliła nam lepiej zrozumieć ten niebywały gatunek.
 
WALKA O LWY
Lion Warriors
Poniedziałek, 6 grudnia, godz. 21:00

Na Wielkiej Równinie poniżej Kilimandżaro w Kenii, od setek lat lwy atakują bydło należące do Masajów. W odwecie dumni wojownicy polują na nie tak bezwzględnie, że w całym kraju pozostało jedynie 2,000 lwów. Jeżeli ich liczba jeszcze się zmniejszy, ich populacja zostanie bardzo zachwiana. Dziś starszyzna i wodzowie Masajów zdają sobie sprawę,  że zagrożenie dla lwów jest także zagrożeniem ich sposobu życia i zakazali wojownikom polowania na te zwierzęta. Kire Godal z pomocą filmowców Derecka i Beverly Joubert, utrwaliła na filmie walkę tych współczesnych wojowników, którzy na nowo tworzą swoją tradycję, aby pomóc w ratowaniu lwów, które kiedyś zabijali z dumą.

DRAPIEŻNIK
Ipredator
Od czwartku, 16 grudnia, godz. 22:00

W tym dokumencie pokazujemy najgroźniejsze drapieżniki świata i ich walkę z ofiarami. Zostają one pokazane w nowej, zupełnie innej odsłonie. Po raz pierwszy w historii, dzięki przełomowej, nowoczesnej technologii możemy zajrzeć w głąb ciała zwierzęcia w trakcie ruchu, kiedy zachowuje się prawdziwie naturalnie w najbardziej krytycznych momentach na drapieżnie ostrej krawędzi pomiędzy życiem a śmiercią.
Dzięki nowoczesnej technologii wychwytywania ruchu Motion Capture oraz technologii 3D, które wcześniej były wykorzystywane m.in. w programie National Geographic Channel „Techniki walki”, program jest dramatyczny i bezprecedensowy. Używając tej specjalnej technologii, archiwalne zdjęcia zostają przetworzone w złożone, trójwymiarowe modele, które pozwalają widzom zobaczyć ruch tych zwierząt jak nigdy wcześniej.
W kolejnych odcinkach serii zobaczymy m.in. jak najgroźniejszy drapieżnik świata, żarłacz biały, walczy o przetrwanie z uchatką karłowatą. Kto zwycięży ten śmiertelnie niebezpieczny pojedynek? Dowiemy się też jakie inne narzędzia walki poza prędkością musiał wykształcić gepard by schwytać trudną do zaskoczenia antylopę. Będziemy również świadkami klasycznej walki drapieżnika z ofiarą z udziałem niedźwiedzia polarnego i foki, który jest zarazem śmiertelnym pojedynkiem pomiędzy ewolucją i biomechaniką.

Odcinek “Żarłacz Biały”, czwartek 16 grudnia o 22:00
Odcinek. “Niedźwiedź Polarny”, czwartek 23 grudnia o 22:00
Odcinek “Gepard”, czwartek 30 grudnia o 22:00


NAJGROŹNIEJSI Z GROŹNYCH
World’s Deadliest and World’s Freakiest
Od czwartku, 16 grudnia, godz. 21:00

Najnowsza seria pokazuje nowe oblicze drapieżnych zwierząt. Program składa się z pięciu odcinków pełnych ekscytujących wrażeń. Fascynujący obraz największych i najgroźniejszych zwierząt drapieżnych, które zazwyczaj używają swej siły, by osiągnąć wyznaczony cel. Poznamy drapieżne zwierzęta, które polegają na strategii i wzajemnej komunikacji, by w stadzie przeprowadzić skuteczny atak na swą ofiarę Zobaczymy również analizę narzędzi walki – naturalnej broni tych drapieżników jak pazury, zęby, substancje chemiczne czy silne dźwięki, które wykształciły, by zapewnić sobie przetrwanie.

Najgroźniejsi z groźnych, “Polowanie w stadzie”, czwartek 16 grudnia o 21:00
Najgroźniejsi z groźnych, “Doskonali drapieżnicy”, czwartek 23 grudnia o 21:00
Najgroźniejsi z groźnych, “Uzbrojeni drapieżnicy”, czwartek 30 grudnia o 21:00WYBRANE PROPOZYCJE PROGRAMOWE DLA NATIONAL GEOGRAPHIC CHANNEL NA GRUDZIEŃ 2010

KOSZMARNA WYPRAWA 5
Banged Up Abroad 5
Od poniedziałku 6 grudnia, godz. 21:00

Historie, które opowiadają o odwadze i wytrzymałości zwykłych ludzi, którzy po podjęciu wielu niewłaściwych decyzji trafiają za kratki więzień w najsurowszych miejscach na ziemi.

Tak jak w poprzednich sezonach również w tym nie zabraknie ciekawych historii. W jednym z bardziej szokujących odcinków, widzowie poznają legendę zamkniętego w Turcji Billy`ego Hayesa. Mroczna przygoda Hayesa była już przedstawiona w filmie 'Midnight Express' ale teraz, lata po tym wydarzeniu Billy zdradza nowe niesamowite szczegóły. W piątym sezonie poznajemy też Jackie Nichols, modelkę która wyjechała do Japonii chcąc zapomnieć o tragicznej śmierci swojego chłopaka. Jednak wkrótce Jackie wpada w jeszcze większe piekło w japońskim więzieniu za przemyt narkotyków. Tom Lynch i John White są zmuszeni wybrać pomiędzy rodziną a przyjaźnią w Iraku. Nowa seria, tak jak poprzednie, jest pełna dreszczy i ekscytujących opowieści.

„Koszmarna wyprawa: Przestępcze podziemie Bangkoku”, poniedziałek, 6 grudnia, godz. 21:00
„Koszmarna wyprawa: Irak Saddama”, poniedziałek, 13 grudnia, godz. 21:00
„Koszmarna wyprawa: Transformacja przemytnika”, poniedziałek, 20 grudnia, godz. 21:00
„Koszmarna wyprawa: Wpadka w Tokio”, poniedziałek, 27 grudnia, godz. 21:00


ROZKŁAD NA CZYNNIKI PIERWSZE 3
Breaking Up The Biggest 3
Od wtorku 14 grudnia, godz. 22:00

Jeżeli myślicie, że budowanie ogromnych budynków i konstruowanie kolosalnych maszyn jest wielkim wyzwaniem, poczekajcie, aż zobaczycie jak trudne i niebezpieczne jest ich rozbieranie i burzenie.

Nasz serial pozwoli wam zobaczyć największe rozbiórkowe i utylizacyjne projekty na świecie. Poznacie narzędzia i techniki proefsjonalistów pracujących przy konstrukcjach na lądzie i w wodzie. Przeżyjecie razem z ekspertami, inżynierami i załogą demontującą dramatyczne chwile w trzecim sezonie “Rozkładu na czynniki pierwsze”.
W najnowszych odcinkach widzowie poznają m.in. inżynierów odzyskujących i ponownie składających dodatkowe rakiety na paliwo stałe, służące do wspomagania startu wahadłowca kosmicznego. Zobaczą również zespół specjalistów, którzy demontują tankowiec USS Savannah, który był wykorzystywany przez dwadzieścia lat przez amerykańską marynarkę wojenną. Ponadto, ekipa rozbiórkowa wyrusza do Szwecji, gdzie demontuje wielką ciężarówkę której części mają być w 90% zutylizowane.

Rozkład na czynniki pierwsze: „Rakiety pomocnicze wahadłowca”, wtorek, 14 grudnia, godz. 22
Rozkład na czynniki pierwsze: „Tankowiec marynarki wojennej”, wtorek, 21 grudnia, godz. 22
Rozkład na czynniki pierwsze: „Wielka ciężarówka”, wtorek, 28 grudnia, godz. 22


NIEDZIELNE WIECZORY

NOC LWA
Night Of The Lion
Niedziela, 5 grudnia, godz. 21:00

Pozwólmy dzikiej przyrodzie odsłonić przed nami swoje prawdziwe oblicze.
Co się naprawdę dzieje, kiedy zapada ciemność? Jak dotąd, ekipy filmujące nocny świat przyrody używały jaskrawych reflektorów, co rozpraszało zwierzęta i w konsekwencji, zmieniało ich zachowanie.  Dlatego przy pracy nad niniejszym programem użyto kamer, które wykorzystują światło gwiazd oraz reagują na temperaturę ciała.

W filmie zachwycają jednak nie tylko rezultaty zastosowania nowatorskiego sprzętu, ale i przerażająca precyzja, z jaką lwy polują po zmroku. Właśnie im został poświęcony ten dokument. Kiedy tylko słońce chowa się za horyzontem, śmiertelnie niebezpieczne lwy rozpoczynają nocne życie. Posługując się węchem, śledzą i dopadają swe ofiary. Tych nocnych wyczynów nie udawało się jednak wcześniej sfilmować z powodu ograniczonej widoczności. Aż do teraz…

ZA KULISAMI: WIOSKA BLIŹNIĄT
Inside: Twin Town
Niedziela, 12 grudnia, godz. 21:00

W skali światowej bliźnięta stanowią około 0,6% rodzących się dzieci. Natomiast w małej indyjskiej wiosce Kondinhi każdego roku rodzi się sześć razy więcej bliźniąt niż wynosi średnia światowa. Tylko w 2008 roku w Kondinhi na 300 udanych porodów było wśród nich aż 15 par bliźniaków, a w 2009 roku ta liczba miała wzrosnąć.

National Geographic Channel przypatruje się dokładniej temu niezwykłemu zjawisku. Badamy dziedzictwo i historię tajemniczej społeczności oraz szukamy unikalnych kodów DNA odpowiedzialnych za tą epidemię bliźniąt. Dzięki temu dokumentowi widzowie będą mieli szansę doświadczenia naukowego przełomu. Odkryją sekrety Kondinhi i poznają ludzi, którzy nie zdają sobie sprawy z tego jak bardzo są wyjątkowi.

ZA KULISAMI: GOOGLE
Inside: Google
Niedziela, 19 grudnia, godz. 21:00

Dokument był realizowany w biurach Google™ w Chinach, Rosji, a nawet w niekonwencjonalnym Googleplexie położonym w Dolinie Krzemowej w USA gdzie mieści się główna centrala i dowództwo tej potężnej i znanej każdemu przeglądarki.

National Geographic Channel daje widzom niepowtarzalną szansę dokładnego przyjrzenia się z bliska w jaki sposób działa to czego wszyscy używamy co najmniej kilka razy dziennie. Google pozwala nam ujawnić swoją filozofię oraz postawę firmy, która bardzo ją wyróżnia na tle innych korporacji. Program zaintryguje nawet tych którzy rzadko korzystają z Internetu. Oryginalność Googla, na pewno was zaskoczy.

2210: UPADEK CYWILIZACJI
2210: The Collapse?
Niedziela, 26 grudnia, godz. 21:00

W 2210 roku naukowcy odkrywają ślady wielkiej cywilizacji. Czy są w stanie wyjaśnić, co było przyczyną jej upadku?
Interesujący dokument opowiadający o tym jak będą nas widzieć kolejne pokolenia za 200 lat. W programie stawiane są hipotezy wyginięcia naszej cywilizacji oraz pokazane możliwości ewentualnej zagłady. Choć brzmi to mrocznie, dokument jest ciekawie nakręcony i warto go obejrzeć.

PRADAWNE SEKRETY
Ancient Secrets
Od środy 1 grudnia, godz. 21:00

Ten trzyczęściowy dokument opowiada o najstarszych cudach świata; Sphinxie w Egipcie, Piramidach w Dolinie Królów w Chinach, oraz gotyckich katerach. Naukowcy odkrywają pradawne sekrety tych tajemniczych miejsc i dzielą się nimi z widzami w eskcytująm programie National Geographic Channel.

W pierwszym odcinku dowiadujemy się jak bardzo ludzie i natura niszczą słynnego Sphinxa. Naukowcy chcą go ocalić, lecz najpierw muszą dowiedzieć się jak i po co został zbudowany. Halucynogenne sny, ofiary z ludzi, oraz słoneczne ułożenia to tylko drobne szczegóły, które pomogą w odkryciu zagadki tego ogromnego posągu. W kolejnym odcinku pokazujemy nieznane szerokiej publiczności chińskie piramidy, które kiedyś były wypełnione bogactwami dynastii Tang. W trzecim odcinku eksperci badają, jak budowano katedry w okresie Gotyku. Udaje im się odkryć wiele tajemnic, w tym wyryty na kamieniu matematyczny kod, zaczerpnięty prosto z Biblii. Odkryj z National Geographic Channel najstarsze sekrety naszego świata!

„Pradawne sekrety: Sfinks”, środa, 1 grudnia, godz. 21:00
„Pradawne sekrety: Chińskie piramidy”, środa, 8 grudnia, godz. 21:00
„Pradawne sekrety: Katedry”, środa, 15 grudnia, godz. 21:00
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...