MTV Networks Polska wspiera walkę z HIV i AIDS

dodano: 2010-11-29 14:16 | aktualizacja: 2010-11-29 15:07
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: MTV Networks Polska

MTV Networks Polska.jpg Jak co roku, stacje z portfolio MTV Networks Polska aktywnie wesprą walkę z HIV i AIDS. 1 grudnia 2010 roku MTV Polska wyemituje specjalny dokument, którego bohaterami są nosiciele HIV pt.: „Moje życie z HIV”, podczas gdy Comedy Central Polska, Viva Polska oraz MTV Polska zmodyfikują swoją oprawę graficzną.Jak wygląda życie młodych ludzi, którzy walczą ze śmiertelnym wirusem HIV? MTV Polska zaprasza na wstrząsający dokument „Moje życie z HIV”, który wyemitowany zostanie 1 grudnia - w Dniu Światowej Walki z AIDS i HIVo godz. 22:00. Bohaterowie programu to 21-letni Slim, DJ i producent muzyczny z Zambii oraz 25-letnia Angelikah, studentka ze Stanów Zjednoczonych. W trakcie programu opowiadają widzom, w jaki sposób stali się nosicielami HIV, jak zareagowali ich najbliżsi oraz jak wygląda codzienna walka ze śmiertelnym wirusem. Swoją postawą udowadniają, że bycie nosicielem HIV nie jest równoznaczne z utratą sensu życia i że bycie nosicielem nie oznacza konieczności izolacji od otaczającego świata.

1 grudnia trzy stacje z portfolio MTV Networks Polska zmodyfikują swoją oprawę graficzną. W MTV Polska, Comedy Central Polska oraz Viva Polska na ekranie pojawi się specjalne logo z czerwoną wstążką.

Również platforma internetowa www.mtv.pl aktywnie wspiera walkę z AIDS i HIV. Na stronie www.mtv.pl/shows/me-myself-and-hiv/ widzowie znajdą podstawowe informacje na temat choroby i sposobów, jak uchronić się przed zarażeniem. Dodatkowo, będą oni mogli dowiedzieć się więcej o samym dokumencie oraz poznać bliżej sylwetki bohaterów. www.mtv.pl jest najbardziej aktualną platformą informacji w sprawie przeszłych, teraźniejszych oraz zbliżających się aktywności MTV i MTV Staying Alive w walce z HIV i AIDS.

MTV Networks Polska jest także patronem specjalnej akcji "Tramwaj zwany pożądaniem", organizowanej w Łodzi z okazji obchodów Światowego Dnia AIDS. IFMSA-Poland przy wsparciu Fundacji MTV Staying Alive zaprasza wszystkich zainteresowanych 3 grudnia od g. 21.00 na spotkania w klubach Gossip, Kokoo, Futurysta oraz w specjalnie wynajętym i oznaczonym tramwaju z lat 50-tych. Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się w przystępny sposób najważniejszych informacji na temat HIV i AIDS.

MTV Networks International od lat wspiera walkę z AIDS i HIV. Firma jest jednym z założycieli organizacji MTV Staying Alive, która od 1998 roku prowadzi kampanię informacyjną, mającą na celu profilaktykę w rozprzestrzenianiu się HIV i AIDS wśród młodych ludzi na całym świecie. Na stronie internetowej www.staying-alive.org znajdują się fachowe informacje na temat choroby, porady jak się przed nią chronić i co zrobić w przypadku ewentualnego zakażenia. W poprzednich latach MTV Networks Polska wyemitowało takie dokumenty, jak „Staying Alive: 48fest”, „Think HIV. This is me”, “Staying Alive: This Is Not a Commercial” i wiele innych, które powstały na zlecenie lub zostały wyprodukowane przez organizację. Ambasadorami Fundacji MTV Staying Alive były dotychczas takie gwiazdy, jak Travis McCoy czy Kelly Rowland, którzy aktywnie wsparli walkę z chorobą.

Emisja dokumentu „Moje życie z HIV” w MTV Polska: środa 1 grudnia godz. 22:00.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

509 zł Więcej...