Grudzień z dokumentem w TVP INFO

dodano: 2010-12-02 10:42 | aktualizacja: 2010-12-02 13:10
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: TVP

TVP Info Logo dla News W grudniu TVP INFO przygotowało dla swoich widzów znakomite polskie i zagraniczne filmy dokumentalne, m.in.: „Dojechać do końca” Beaty Hyży-Czołpińskiej, „Prawda o ostatnich dniach Michaela Jacksona” czy „Fotograf na wojnie”. W rocznicę wprowadzenia stanu wojennego 13 grudnia br. TVP INFO pokaże dwa filmy: „Bojkot” i „Na paryskim bruku”.„Bojkot” - ukazuje postawę artystów, którzy po wprowadzeniu stanu wojennego odmówili występowania w kontrolowanej przez reżim telewizji i udziału w imprezach popieranych przez „generałów”. Z kolei „Na paryskim bruku”, opowiada o losach opozycjonistów, których stan wojenny zastał w Paryżu i w ciągu jednej nocy stali się uchodźcami politycznymi bez prawa powrotu do Ojczyzny.

Ciekawe filmy dokumentalne TVP INFO przygotowało również na Święta Bożego Narodzenia. Widzowie obejrzą m.in. opowieść o Matce Teresie – założycielce Zgromadzenia Misjonarzy Dobroczynności oraz o film zawodzie Świętego Mikołaja „Globalny Święty Mikołaj”.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

690 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...