TVP HD na Święta potestuje w 3D

dodano: 2010-12-06 15:18 | aktualizacja: 2010-12-06 15:57
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: TVP

TVP Telewizja Polska przygotowała na Święta, Sylwester i Nowy Rok specjalną ramówkę dla swoich rodzimych kanałów. Na widzów czeka znakomita oferta filmowa oraz emocjonujące propozycje rozrywkowe. Nie zabraknie również Turnieju Czterech Skoczni z Adamem Małyszem oraz seriali na antenie nowego kanały TVP Seriale. To jednak nie koniec emocji. Specjalnie na Święta po raz pierwszy w historii TVP wyemituje również próbny materiał w technologii 3D, który będzie można obejrzeć na antenie TVP HD.TVP1
Znakomita oferta filmowa dla całej rodziny, emocjonujące propozycje rozrywkowe. Wśród nich świąteczne wydania programów „Jaka to melodia”, „Gotowi na ślub” i dwuczęściowy koncert „Wigilia z Chopinem”, świąteczne wydania „Plebanii” i „Klanu” oraz interesujące propozycje dla dzieci i młodzieży - to oferta Jedynki na Święta Bożego Narodzenia. Tradycyjnie, w TVP1 w Wigilię, będzie można obejrzeć transmisję Papieskiej Pasterki z Bazyliki Świętego Piotra w Watykanie. W Sylwestra TVP1 zaprasza na niecodzienny maraton filmowy, a w Nowy Rok na ciekawe propozycje filmowe Disney’a oraz finał roku w programie „Jaka to melodia”.

TVP2
Świąteczno-noworoczne propozycje TVP2 to przede wszystkim humor i rozrywka w najlepszym wydaniu, zapewniające relaks w dobrym towarzystwie. W Święta Dwójka zaprasza do oglądania ciekawej oferty familijnej, m.in. filmów: „Babe – świnka z klasą” oraz animowanej produkcji Walta Disney’a – „Tygrys i przyjaciele”.

Rodzinne Święta z Telewizją Polską z pewnością urozmaici wyjątkowy koncert z okazji jubileuszu najpopularniejszego polskiego serialu „M jak miłość”, podczas którego usłyszymy dziesięć najpiękniejszych piosenek o miłości.

Doskonałą rozrywkę zapewni też Kabaret Neo-Nówka, który zabierze widzów w podróż do fabryki zabawek Świętego Mikołaja.. Ponadto Dwójka przygotowała specjalne wydania popularnej „Familiady” oraz „Szansę na sukces” z udziałem niezwykłego gościa. Na najlepszą zabawę w Sylwestra Dwójka zaprasza do Wrocławia na niezwykły, efektowny show, w którym zobaczymy gwiazdy polskiej estrady oraz zagraniczny zespół Ace of Base.

TVP HD
TVP HD na Święta Bożego Narodzenia proponuje swoim widzom po raz pierwszy w historii Telewizji Polskiej emisję programu w trzech wymiarach. W sobotę, 25 grudnia br. o godz. 17.30 zaprezentowany zostanie materiał w technologii 3D. Będzie to kilkuminutowy zwiastun filmu „Bitwa Warszawska 1920”, pierwszej polskiej produkcji fabularnej powstającej w technologii stereoskopowej, w reżyserii Jerzego Hoffmana i ze zdjęciami Sławomira Idziaka.

TVP HD zaprezentuje również spotkanie z twórcami filmu, Jerzym Hoffmanem i Sławomirem Idziakiem oraz z odtwarzającymi główne role Nataszą Urbańską i Borysem Szycem. A o godz. 17.45 pokaże film dokumentalny z realizacji „Bitwy Warszawskiej 1920”.

TVP Seriale
Nowy kanał TVP Seriale proponuje na Boże Narodzenie i Nowy Rok premiery dwóch amerykańskich przebojów – „Siostra Jackie” („Nurse Jackie”) i „Trzy rzeki” („Three Rivers”). Obie produkcje opowiadają o życiu lekarzy, pielęgniarek i ich pacjentów.

TVP Seriale przypomni też najlepsze seriale z ostatnich lat i archiwalne. Na ekrany powrócą „Londyńczycy”, „Tajemnica Twierdzy Szyfrów” oraz kultowe „Alternatywy 4” i „Czterdziestolatek”. Młodym widzom TVP Seriale zaproponuje w święta „Magiczne drzewo” i „Maszynę zmian”, a także „Wakacje z duchami” i „Podróż za jeden uśmiech”.

TVP Sport
Turniej Czterech Skoczni z Adamem Małyszem, Tour de Ski z Justyną Kowalczyk, transmisje „na żywo” z narciarstwa alpejskiego, hokeja na lodzie, piłki nożnej i koszykówki oraz wspomnienia najważniejszych sportowych momentów 2010 roku – oto świąteczno-noworoczna oferta programowa TVP SPORT.

TVP INFO
TVP INFO przygotowało na Święta Bożego Narodzenia ciekawe filmy dokumentalne. Widzowie obejrzą m.in. opowieść o Matce Teresie – założycielce Zgromadzenia Misjonarzy Dobroczynności oraz o film zawodzie Świętego Mikołaja „Globalny Święty Mikołaj”.

TVP Polonia
TVP Polonia przygotowała dla swoich widzów specjalną propozycję świąteczną w okresie Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Na szczególną uwagę zasługują przede wszystkim propozycje filmowe i rozrywkowe.

W Wigilię i Święta Bożego Narodzenia hitem filmowym TVP Polonia będzie trzyczęściowa adaptacja powieści Ignacego Kraszewskiego „Stara baśń” w reżyserii Jerzego Hoffmana. Ponadto TVP Polonia przygotowała wiele koncertów najchętniej słuchanych, tradycyjnych kolęd. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia TVP Polonia zaprosi miłośników serialu „M jak miłość” do obejrzenia dwuczęściowego widowiska „Jubileusz M jak miłość”.

TVP Polonia poleca też świąteczne wydania cyklicznego programu „Kulturalni.pl” (w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia oraz w Nowy Rok). Nowy Rok TVP Polonia przywita wraz z mieszkańcami Wrocławia i widzami TVP2 oraz TVP HD podczas kilkugodzinnego, plenerowego koncertu „Sylwester z Dwójką 2010 – Imperium Gwiazd”.

TVP Kultura
W Święta TVP Kultura przedstawi cykl programów pod hasłem „Wyprodukowano w TVP Kultura”. 25 i 26 grudnia będą okazją do odkrycia młodych realizatorów filmowych. Z kolei projekt Dekalog 89+ zaprezentuje dziesięć fabularnych filmów krótkometrażowych zrealizowanych przez absolwentów szkół filmowych. Produkcje TVP Kultura to również ciekawe projekty muzyczne m.in. ukazujące sylwetki najzdolniejszych polskich muzyków młodego pokolenia.

Doceniając światowe produkcje TVP Kultura w wigilijny poranek zaprosi na „Boski akt”, czyli dokument o piorunach, a w pierwszy Dzień Świąt w ramach Bajkowych Świąt w TVP Kultura pokaże pełne klimatu opowieści nowojorskie: „Brooklyn Boogie” i „Dym” Wayne'a Wanga. Drugi Dzień Świąt upłynie pod hasłem „Dzień z życia panów S. czyli Święta ze Stuhrami”. W Sylwestrowy wieczór TVP Kultura zaprosi na program Wojciecha Manna i Grzegorza Wasowskiego, a w Nowy Rok wyemituje kultowy film z Barbarą Brylską - „Ironia losu”. W TVP Kultura pokazany zostanie także Koncert Noworoczny z Wiednia, a dla miłośników opery program BBC: „Najlepsze opery europejskie” prezentujący wydarzenia operowe ostatnich miesięcy.

TVP Historia
W świątecznym tygodniu o godzinie 20.00 będzie można zobaczyć specjalne pasmo, na którym pokazane zostaną najciekawsze produkcje zrealizowane przez TVP Historia. Ponadto w okresie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku TVP Historia przedstawi o godz. 8.00 i 23.15 wydania Dziennika Telewizyjnego z lat osiemdziesiątych. Ponadto nie zabraknie ciekawych filmów dokumentalnych i widowisk.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

429 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2023

12 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...