Beatyfikacja Jana Pawła II w Polsacie

dodano: 2011-04-15 11:11 | aktualizacja: 2011-04-15 11:21
autor: Anita Dąbek | źródło: Polsat

logo polsat 1 maja 2011 roku Telewizja Polsat wyemituje specjalne wydanie „Wydarzeń” z Rzymu oraz koncert „Ojcu Świętemu śpiewajmy razem” z Wadowic. Polsat News będzie bezpośrednio transmitować uroczystości beatyfikacyjne z Placu Świętego Piotra oraz nada specjalne wydanie magazynu „To był dzień” z Rzymu, a także program „Nowy dzień” z Wadowic.1 maja oraz w przeddzień beatyfikacji, na antenie Polsat News, pokazane zostaną dwa filmy dokumentalne oraz seria specjalnych materiałów reporterskich o Janie Pawle II.

Uroczystości wyniesienia Jana Pawła II na ołtarze będą relacjonować specjalni wysłannicy „Wydarzeń” i Polsat News w Rzymie: Magda Sakowska prosto ze studia na Via della Conciliazione 1 maja o godz. 18.50 poprowadzi główne wydanie „Wydarzeń” oraz dla Polsat News o godzinie 20.00 magazyn „To był dzień”; Agnieszka Milczarz, Małgorzata Ziętkiewicz oraz Dariusz Ociepa na żywo z Watykanu będą relacjonować zarówno przygotowania do uroczystości beatyfikacyjnych, jak i samo wyniesienie na ołtarze 1 maja. Natomiast przeniesienie szczątków Jana Pawła II, które odbędzie się 5 maja, relacjonować będzie Agnieszka Milczarz.

O godz. 19.40 na antenie Polsatu z okazji uroczystości beatyfikacyjnych pokazany zostanie koncert „Ojcu Świętemu śpiewajmy razem” z Wadowic. Na scenie, umiejscowionej na wadowickim rynku, zaśpiewają artyści, którzy występowali przed Ojcem Świętym. Krzysztof Krawczyk przypomni „Barkę” i „Ojcu świętemu śpiewajmy”. Golec uOrkiestra wykona m.in. piosenkę „Leć muzyczko”, którą żegnano Jana Pawła II podczas jego ostatniej pielgrzymki do ojczyzny (sierpień 2002). Natomiast Chór z Wadowic i wadowiczanka Marta Bizoń zaprezentują „Moje miasto Wadowice” - hymn rodzinnego miasta Karola Wojtyły. Na scenie pojawi się również Mietek Szcześniak, który zaśpiewa piosenkę „Raduj się świecie”, a w interpretacji Alicji Węgorzewskiej usłyszymy pieśń „Ave Maria”. Twórcy koncertu „Ojcu Świętemu śpiewajmy razem” przypomną także inne pieśni: „Czarną Madonnę” „Cichy zapada zmrok”, czy „Abba ojcze”. Koncert poprowadzi Agata Młynarska.

Na antenie Polsat News obchody beatyfikacyjne Jana Pawła II w kraju będą obecne przez cały dzień. Od godz. 6.00 w Polsat News, aż do rozpoczęcia uroczystości beatyfikacyjnych na Placu Świętego Piotra w Rzymie, nadane zostanie specjalne wydanie programu „Nowy dzień” z Wadowic, która poprowadzi Marek Kacprzak. 1 maja reporterzy krajowi Polsat News obecni będą w Wadowicach, Krakowie, w Sanktuarium w Łagiewnikach, w Warszawie oraz w Zakopanem skąd na żywo przez cały dzień będą relacjonować najnowsze wydarzenia.

Z okazji wyniesienia Jana Pawła II na ołtarze stacja Polsat News i „Wydarzenia” przygotowały także specjalne filmy dokumentalne i materiały reporterskie. 30 kwietnia zaraz po głównych „Wydarzeniach” na antenie Polsat News wyemitowany zostanie film dokumentalny przygotowany przez dziennikarkę „Wydarzeń” Małgorzatę Ziętkiewicz pt. „Dlaczego Santo?”. 1 maja natomiast o godz. 19.30 zostanie nadany drugi film dokumentalny Ziętkiewicz przygotowany we Włoszech pod roboczym tytułem „Aosta”. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę na antenie Polsat News emitowane będą przez cały dzień specjalne materiały reporterskie o Janie Pawle II przygotowane przez zespół Polsat News i „Wydarzeń”.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

439 zł Więcej...